Şiddetli yağış İstanbul'a giriş yaptı!

Şiddetli yağış İstanbul'a giriş yaptı!
21.9.2017 - 14:16

İstanbul'da iki haftadır etkili olan ve dün eylül ayı sıcaklık rekorunun kırıldığı hava bugün yerini sonbahar serinliğine bıraktı. Kente boğaz hattından yaklaşan yağış getiren bulutlar, meteoroloji radarına yansıdı. Özellikle İstanbul'un Avrupa Yakası'nda etkili olacağı tahmin edilen kısa süreli gök gürültülü şiddetli yağış ve doluya karşı dikkatli olunmalı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Son değerlendirmelere göre bugün öğle saatlerinden sonra İstanbul Avrupa yakası ile boğaz çevresinde, akşam saatlerinde sonra il genelinde yerel olarak görülmesi beklenen gök gürültülü sağanak yağışların, yarın (Cuma) sabah saatlerinde Anadolu Yakası başta olmak üzere etkisini arttırması bekleniyor. Yağışların yerel olarak kuvvetli olması ve metrekareye 10-40 kg arası yağış düşmesi beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır" denildi.


Yarın sıcaklığın 5 derece düşerek 24 dereceye inmesi beklenirken, İstanbullulara haftanın son iş gününde sabah trafiği uyarısı da geldi. Yarın özellikle sabah saatlerinde etkili olacak sağanak yağışın trafikte de aksamalara yol açması bekleniyor.

Öte yandan bugün sabah saatlerinde Kırklareli'de etkili olan ve yaklaşık 1 saat süren yağış nedeniyle kentte bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Zaman zaman dolu yağışının etkili olduğunu kentte bir çok araç da su birikintisi nedeniyle yolda kaldı.

GÜNDEM HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;