Silahlı kavgaya karışan çeteden cephanelik çıktı

17.3.2017 - 14:45

Denizli’den İzmir’in Bayraklı ilçesinde bulunan bir oto tamir servisine gelerek silahlı saldırıda bulunan 12 kişi polis ekiplerince yakalandı. Şahısların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarında ise çok sayıda silah ve mermi ele geçirildi.

Olay, geçtiğimiz cumartesi günü Bayraklı ilçesinde bulunan bir oto tamir servisinde gerçekleşti. Edinilen bilgilere göre, alacak verecek meselesi yüzünden aralarında husumet bulunan oto tamir servisi çalışanları ile Denizli’den geldikleri öğrenilen grup arasında silahlı kavga çıkmış ve 3 kişi yararlanmıştı. Olayla ilgili Asayiş Şube Müdürlüğü ile Gasp Büro Amirliği ekiplerinin yaptıkları çalışmalar neticesinde silahlı kavga olayının iş yeri sahibi A.B. (37) ile Denizli ilinden İzmir'e gelen 12 kişilik grup arasında gerçekleştiği anlaşıldı. Olayda yaralanan O.C.K. (30) ve H.A. (40)'nın Denizli ilinden gelen grup içerisinde yer aldığı, diğer şahıslarında araçlarla olay yerinden kaçtıkları tespit edildi.

Olay şüphelilerinden iş yeri sahibi A.B., olayda kullanmış olduğu bir adet ruhsatsız pompalı tüfekle yakalanırken, olayın diğer faillerinin Denizli ilinde bar işletmeciliği yapan ve bu ilde birçok suçtan kaydı olan suç çetesi yapılanması içinde bulunan Y.E.A. (30), E.T. (31), E.A. (34), F.Ç (32), G.G. (31) ve S.G. (28), S.G. (25), C.Ş. (27) ve Ş.N.E. (32) oldukları tespit edildi. Şahısların yakalanması için Gasp Büro Amirliğince 4 özel ekip oluşturularak Denizli’ye gönderildi. Denizli Emniyet Müdürlüğünün desteği ile uzman ekipleri tarafından, Denizli’de yapılan eş zamanlı operasyonlar kapsamında şüpheliler yakalandı.

Yapılan aramalarda otomatik tüfekler ve mermiler ele geçirildi

İzmir Gasp Büro Amirliğine bağlı ekipler tarafından derinleştirilen soruşturma kapsamında, olay esnasında kalaşnikof marka uzun namlulu otomatik tüfek kullandığı tespit edilen şüpheli H.S. (31), Denizli ilinde yapılan operasyonla yakalandı. H.S.’nin göstermiş olduğu yerden, olayda kullanılan 1 adet kalaşnikof marka otomatik tüfek ele geçirildi. Yapılan operasyonlar neticesinde; 1 adet kalaşnikof marka otomatik tüfek, 1 adet Sten marka İngiliz yapımı uzun namlulu 9 milimetre otomatik tüfek, 1 adet CZ 25 marka Çek yapımı 9 milimetre otomatik tüfek, 3 adet tabanca, (1 adet 7.65 mm Baretta, 1 adet 9 milimetre Zigana, 1 adet Walter-pointerli, 8 adet pompalı tüfek, 15 adet Smith Wesson fişek, 272 adet 9 milimetre fişek, 18 adet 7,65 çapında fişek, 14 adet dolu fişek, 5 adet 6136 SKM kapsamına giren bıçak, yaklaşık 30 gram kokain maddesi, 1 adet hassas terazi, 7 bin 960 TL para ve 1 adet el yapımı uyuşturucu içiminde kullanılan düzenek ele geçirildi.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.