Somali'deki yaralanan 35 kişi Türkiye'de

Somali'deki yaralanan 35 kişi Türkiye'de
17.10.2017 - 01:15

Somali'nin başkenti Mogadişu'daki bomba yüklü kamyonetle saldırıda yaralanan 35 kişi askeri uçakla Ankara'ya getirildi. Somali'deki bombalı saldırı sonrası Türkiye seferber oldu. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan Somali'ye gitmişti. Somali'deki yaralıların durumuyla ilgili önemli çalışmalar yapıldı. Yaklaşık 200 yaralı Somali'de açılan Recep Tayyip Erdoğan hastanesinde tedavi görüyor. Durumu ağır olanlar ise askeri uçakla Türkiye'ye getirildi.

35 yaralının 7,5 saatlik yolculuğun ardından Somali'den Türkiye'ye getirildiğini açıklayan Akdağ, "35 yaralı ve yanında 34 refakatçiyi sağ salim ülkemize tedavi etmek amacıyla getirdik.

Bu yaralılardan 13'ü ağır yaralı, yanıklı vakalar, kafa tramvası yaşayanlar var. Bunlara nispeten daha hafif yaralı olanlar da var. Sağlık ekiplerimiz ve Kızılay'dan değerli arkadaşlarımız canla başla 7,5 saatlik yolculukta uçağı adeta bir yoğun bakım alanına çevirerek yaralıları sağ salim Türkiye'ye getirmeyi başardılar" dedi.

GÜNDEM HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;