Tarsus'taki esrarengiz kazıdan ilk görüntüler ortaya çıktı

Tarsus'taki esrarengiz kazıdan ilk görüntüler ortaya çıktı
18.10.2017 - 11:08

MİT ve polis sürekli nöbet tutuyor! Mersin'deki gizemli kazıdan ilk görüntüler

Mersin’in Tarsus ilçesi 82 Evler Mahallesi’nde bir gecekonduda yaklaşık bir yıl önce başlatılan, MİT ve polisin büyük bir gizlilik içinde yürüttüğü kazı yerin on metre altında devam ediyor.

MİT ve polis sürekli nöbet tutuyor! Mersin'deki gizemli kazıdan ilk görüntüler

Tarsus’ta üçüncü derece SİT alanında bulunan 82 evler Mahallesi’nde bir gecekonduda geçtiğimiz yıl 16 Kasım’da MİT, Özel Harekat polisleri ve Olay Yeri İnceleme ekipleri tarafından bir kazı başlatıldı. Büyük bir gizlilik içerisinde yürütülen ve merak uyandıran çalışmalar halen sürerken kazı alanından görüntüler ‘Tarsus Gündem’ isimli bir yerel haber sitesinde yayınlandı.

Mahalle sakinlerinin bile özel izinlerle evlerine gidebildikleri kazı alanında, gecekondunun bahçesinde iki metre çapında ve beş metre derinliğinde büyük bir çukur açıldığı görülüyor. Çukurun ise yerin altında büyüyen bir alanın girişi olduğu tahmin ediliyor. Kazı çalışmalarının yerin on metre altına devam ettiği görülürken, kazı çalışmalarını Ankara’dan gelen özel bir ekibin yaptığı belirtildi. 20 kişilik bir personelin yerin altında kazı yaptığı çalışmaların Başbakanlığın bilgisi dahilinde olduğu daha önce açıklanmıştı.

 

 

Haberin Fotoğrafları
Tarsus'taki esrarengiz kazıdan ilk görüntüler ortaya çıktı Tarsus'taki esrarengiz kazıdan ilk görüntüler ortaya çıktı Tarsus'taki esrarengiz kazıdan ilk görüntüler ortaya çıktı Tarsus'taki esrarengiz kazıdan ilk görüntüler ortaya çıktı
Haberin fotoğrafları için tıklayınız
GÜNDEM HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;