"Sende o cesaret yok" deyince eşimi öldürdüm!

13.2.2013 - 17:51

Saray'da oturan Salih Aydın, 5 yaşındaki kızlarını da yanına alıp kendisini terk eden eşi Leyla Aydın'la geçen yıl Mayıs ayında konuşmak için buluştu. Salih Aydın, iddiaya göre eşi Leyla Aydın'ı götürdüğü Ayaspaşa Mahallesi, İstanbul Caddesi'ndeki inşaatta bıçaklayarak öldürdü. Kaçan Salih Aydın, bir süre sonra da polis tarafından yakalanıp gözaltına alındı, ardında da mahmece tutuklandı.

Tekirdağ Kapalı Cezaevi'ne tutuklu bulunan ve Çorlu 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde 'kasten cinayet' suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan Salih Aydın, bugün mahkeme heyetiyle cinayetin işlendiği inşaata geldi ve olay gününü anlattı. Soğukkanlı tavırlarıyla dikkat çeken Salih Aydın, olay yerinde mahkeme heyetine şunları anlattı:

"Ben olay günü eşimi aradım. Eşim gelene kadar bir kuyumcuya giderek burada kendisine tek taş bir yüzük aldım. Bu yüzüğü vererek barışma teklif edecektim. Daha sonra kendisi geldi ben de otogarda karşıladım. Bir süre yolda yürüdük, aramızda aniden tartışma çıktı. Ben kendisine sakin olmasını söyledim ve bir inşaata girdik, yerde bıçak gördüm. Ancak bir şey yapmadım. Konuşmamız tekrar tartışmaya dönünce bıçağı yerden aldım. Bana 'Sende o cesaret yok' deyince ben de kendimi kaybettim ve bıçaklayarak olay yerinden ayrıldım."

Tatbikattan haberdar olan ve olay yerine gelen Leyla Aydın'ın yakınları ise sanık Salih Aydın'a tepki gösterdi. Tatbikatın ardından sanık Salih Aydın tekrar cezaevine götürüldü.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.