'KAPİTALİST SİSTEMİN ÇÖKMEKTE OLDUĞUNA TANIK OLUYORUZ'

12.1.2012 - 16:12

ERSİN ŞİYHAN İSTANBUL (İHA) - Latin Amerika turunun üçüncü ayağında Küba'ya giden İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad, Havana Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada, kapitalist sistemin çökmekte olduğunu söyledi.
Burada bir dizi temaslarda bulunan Ahmedinecad'a Havana Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanı verildi. Tören dolayısıyla üniversitede bir konuşma yapma fırsatı da bulan Ahmedinecad, ABD'ye yüklenerek, kapitalist sitemin çökmekte olduğunu ve yeni bir dünya düzeninin kurulması gerektiğini ifade etti. Ahmedinecad, "Şükürler olsun ki kapitalist sistemin çökmekte
olduğuna tanık oluyoruz. Sistem politik, kültürel ve ekonomik olarak artık çıkmaza girdi. Öldürmek ve yok etmek için silah kullananlar, sevgiden, akıldan ve mantıktan yoksun olarak hareket ediyorlar" dedi.
Küba'nın efsanevi lider Fidel Castro'yu da ziyaret etmesi beklenen Ahmedinecad'ın bir sonraki durağı ise Ekvador olacak.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.