ABD ORDUSU İRAN KORKUSUYLA 12 IRAKLIYI TUTUKLADI!..

18.9.2007 - 00:02
ABD ordusunun, İran Devrim Muhafızları ile "bağlantılı" oldukları ve İran silahlarının gizlice Irak’a sokulmasını sağladıkları gerekçesiyle 12 Iraklı’yı başkent Bağdat’ta tutukladığı bildirildi.
      Çokuluslu güçten yayımlanan bildiride, Bağdat’ta erken saatlerde düzenlenen eşgüdümlü operasyonlarda, koalisyon güçlerinin, Devrim Muhafızları Kudüs Gücü ile bağlantısı olduğundan kuşkulanılan 1 Iraklı ile 11 kişiyi tutukladıkları belirtildi.
      Bildiride, bu operasyonların "Bağdat ve civarında faaliyet gösteren birçok terörist liderlerle doğrudan bağlantılı özel grupların liderini hedef aldığı" kaydedildi.
      ABD ordusu, "özel gruplar" deyimiyle, İran tarafından desteklenen radikal Şii milislerin oluşturduğu gizli hücreleri kastediyor.
      Operasyonlarda tutuklanan bu kişilerin, "Irak’ta saldırı düzenlemek amacıyla kullanılmak ve depolanmak için İran’dan silah sokulması eylemine karıştıklarından kuşkulanıldığı" bildirildi.
Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.