BAKAN AKDAĞ, ŞEHİTLER İÇİN GÖZYAŞI DÖKTÜ

22.10.2011 - 21:34

Iğdır'da konuşan Bakan Akdağ BDP'ye seslenerek, "Bu örgütle birlikte hareket eden bir parti de var. Maalesef buradan açıkça söylüyorum. 'Biz Kürtlerin hakkını koruyoruz' diye ortaya çıkan parti üzülerek söylüyorum Türk'ü de Kürt'ü de Arap'ı da üzüntüye boğan kanlı eylemlere devam eden terör örgütünü lanetleyemiyorlar" dedi.
BÜLENT MAVZER
IĞDIR (İHA) - Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Şair Necip Fazıl Kısakürek'in dizelerini okuduğu esnada duygulanarak, şehitler için gözyaşı döktü.
Bakan Akdağ, Iğdır Kültür Sarayı'nda düzenlenen Iğdır Üniversitesi'nin akademik yılı açılışı programına katıldı. Burada bir konuşma yapan, Sağlık Bakanı Prof Dr. Recep Akdağ, ünlü Şair Necip Fazıl Kısakürek'in, "Zindandan Mehmede Mektup" adlı şiirini okudu. Şiiri okurken duygulanan Akdağ, gözyaşlarını tutamadı. Akdağ, "Bu dizelerle şu yakın zamanda şehit olan kardeşlerimizin ruhlarına ithaf ediliyor. Belki onların çocuklarının isimleri Mehmet'tir, belki onların isimleri Mehmet'tir. Biz onlara Mehmetçik diyoruz" dedi.
Barış ve Demokrasi Partisi'nin (BDP) eleştiren Akdağ, "Mehmetçik ile eli kanlı katilleri aynı seviyede görenler ve konuşurken aynı anlamda zikredenler var. Bunları şiddetle kınıyorum. Bu kişiler siyaset yaptığını söyleyerek, PKK terörün arkasında durarak, terörün kıskacında bulunduklarından kınıyorum. Bunlar bu terör örgütünü lanetlemedikce, ağır bir kelime söylemek istemiyorum, kendileri adına, siyaset adına yaptıkları esef vericidir. Terör hiçbir şekilde hak aramanın bir yolu olmaz. Iğdırlı
kardeşlerime çok açık söylüyorum; Kürtlerin hakkını savunmak için ortaya çıkan bu parti; Türk'ü de, Kürt'ü de, Arap'ı da üzüntüye boğan kanlı eylemleri yapan terör örgütünü lanetleyemiyor. Açıkça bunlara sesleniyorum; 'biz bu terör örgütünü lanetliyoruz' desinler. 'Biz üzülüyoruz, kimse ölmesin' gibi muğlak kelimeler söylemesinler. Ortada bir terör örgütü var, bu örgütü açıkça lanetlesinler" diye konuştu.
Konuşmanın ardından Iğdır Üniversite Rektörü İbrahim Hakkı Yılmaz, Bakan Akdağ'a plaket verdi ve el dokuması halı hediye etti. Akdağ, kendisine hediye edilen halıyı, evinde halısı olmayan öğrencilerden birisine hediye etti. Sahneye gelen öğrenci ve bakan arasındaki komik diyalog, salondakilerin kahkahalara boğulmasına neden oldu.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.