20 yıldır çıkılmayan yaylada piknik

27.4.2014 - 15:53

HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde yıllardır güvenlik nedeniyle kapalı olan yaylalar, 'çözüm süreci'nin etkisiyle yeniden şenlendi.
Vatandaşlar 20 yıldır çıkılmayan Serpil Yaylası'nda piknik yapıp hayvanlarını otlattı.

Çözüm süreciyle birlikte bölgede sağlanan huzur ortamı en çok yıllardır yaylaya çıkmanın hasretini yaşayan köylüleri memnun etti. Geçmiş yıllarda sık sık çatışma haberlerinin geldiği Yüksekova'nın Dağlıca bölgesindeki yaylalar, yeniden insan sesleriyle şenlendi. Yüksekova'nın köylerinde oturan vatandaşlar, 20 yıldır güvenlik gerekçesiyle çıkılmayan Balkıs Dağları eteğindeki Serpil Yaylası'na çıktı. Burada mantar toplayıp piknik yapan Samet Şedal, huzur içinde yaylaya çıkmanın keyfini yaşadıklarını söyledi. Şedal, "Artık eskiden olduğu gibi her tarafa rahat gidip gezebiliyoruz. Hayvanlarımızı otlatabiliyoruz. Dağlarımız ovalarımız yıllardır kimsesiz kaldığı için otlar kurumuş, ağaçlar budanmadığı için bakımsız kalmış. Çözüm sürecinin ismi bile yetti. İnşallah güzel bir şekilde sonuçlanır ve bizde köyümüzde, ülkemizde rahat ederiz" dedi.

YÜKSEKOVA (Hakkari), (DHA)-

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.