PARADA ANLAŞAMAYINCA KAPTANI ÖLDÜRDÜ...

26.7.2005 - 01:14

MESUT BÖLÜK
MUĞLA (İHA) - Muğla'nın Fethiye İlçesi'nde deniz yoluyla insan kaçırdığı iddia edilen 1 kişi, para konusunda anlaşamadığı 1 kaptanı öldürdü.


Edinilen bilgiye göre, Marmaris'ten dün Angel isimli tekneyle yola çıkan kaptan Vural Bingül (58) ile H.K. (Hakan Kozlar-35) ve H.K. (Hüseyin Kocakaya-46) Göcek açıklarında iki kaçak göçmeni alarak uluslararası sulara bıraktı. Dönüşte Fethiye açıklarına gelen teknede birlikte alkol alan 3 kişi para konusunda tartışmaya başladı. Vural Bingül, H.K.'den, kişi sayısı az olmasına rağmen pazarlık edilen parayı isteyince aralarında tartışma yaşandı. Tartışmanın ardından Vural Bingül'ün kamarasına girdiği sırada H.K, önce tabancanın kabzasıyla ensesine vurduktan sonra, yastığı kafasına bastırarak 4 el ateş etti ve Bingül'ü öldürdü.


Daha sonra tekneyi Ecesaray Marina'ya çeken H.K, çantalarıyla tekneden telaşlı bir şekilde ayrıldığını gören güvenlik görevlilerinin haber vermesi üzerine polis tarafından gözaltına alındı ve teknede yapılan aramada Vural Bingül'ün cesedi bulundu. H.K.'nin üzerinde yapılan aramada, 15 sahte pasaport, 15 sahte gemi adamı belgesi ve çok sayıda sahte nüfus cüzdanı bulunduğu bildirildi.


Aynı teknede bulunan H.K. de gözaltına alınırken, kaptan Vural Bingül'ü vuran H.K.'nin suçunu itiraf ettiği belirtildi. H.K.'nin daha önce Yunanistan'da insan kaçakçılığı suçundan hapis yattığı öğrenildi.


H.K.'nin polisteki sorgusunun tamamlanmasının ardından adliyeye çıkartılacağı bildirildi.

  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Hasan Birp�nar
  • Melek Baritoğlu
  ihlas haber ajansı
  2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
  Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.