İŞ VAADİYLE KANDIRDIKLARI KIZLARI EVE KAPATIP FUHUŞ YAPTILAR

25.4.2011 - 01:47

Pendik, Bakırköy ve Avcılar’da baskın yapılan yerlerde zorla fuhuş yaptırılan 6 yabancı uyruklu kadın da kurtarıldı.
FUHUŞTAN DEDEKTİFLER KURTARDI

İstanbul'da Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri Pendik, Kurtköy, Yenişehir Mahallesi, Osmanlı Bulvarı üzerinde bir evde fuhuş yaptırıldığını tespit etti. Müşteri gibi bu eve giren dedektifler, 2 ayrı kadınla para karşılığı fuhuş için anlaştı.

ESRİ NUMARALARI ALINMIŞ PARAYLA

Polisler seri numaraları alınmış paraları verdikten sonra kimliklerini açıklayarak kadınları gözaltına aldı. Ancak kadınların ağlayarak polise sarılmaları ve "Biz de sizi bekliyorduk. Bize günlerdir zorla fuhuş yaptırılıyor. Pasaportlarımıza el koydular" demeleri üzerine soruşturmanın seyri bir anda değişti.

Polis baskın yapılan evin içinde ifadesini aldığı iki kadının, diğer arkadaşlarının zorla tutulduğu adresleri vermeleri üzerine seri operasyonlara başladı. Pendik, Bakırköy Avcılar’da baskın yapılan 5 farklı yerde zorla tutulup fuhuşa zorlanan 4 kadın daha kurtarıldı. Baskınlarda kadınları çalıştıran çete elemanı 3’ü kadın 6 kişi de gözaltına alındı.

İŞTE SUÇLAMALAR

Ahlak Kumar Büro Amirliği’ne getirilen Özbekistan uyruklu Dilfuza A.(38), Nargıza K.(33), Mohıra R.(48) Irak uyruklu Salamı B.(30), Recep Ç.(36), Ahmet D.(27) hakkında suç işlemek üzere örgüt kurmak, para karşılığı fuhuş yaptırmak, fuhuşa aracılık etmek, fuhuşa teşvik etmek, fuhuşa zorlamak, fuhuşa yer temin etmek, fuhuş amaçlı uluslararası insan ticareti yapmak suçlarından tahkikat evrağı hazırlanan zanlılar adliyeye sevk edildi.

Haberin Fotoğrafları
Haberin fotoğrafları için tıklayınız
Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.