Eylemcilere döner bıçaklı saldırı

29.12.2013 - 21:25

Protestocu gruptaki bazı kişiler, bıçaklı olduğunu iddia ettikleri kişiyi dövdü. Polisin araya girip yatıştırmaya çalıştığı sırada dövülen kişinin elinde döner bıçağı taşıyan yakını çıktı ortaya. Polis yine müdahale etti. Bıçak ve döner bıçağı kullandıkları belirlenen üç kişiyi gözaltına aldı.

Özgürlük ve Dayanışma Partisi (ÖDP) üyesi yaklaşık 150 kişi, 17 Aralık operasyonlarıyla ortaya çıkan yolsuzluk ve rüşvet iddialarıyla ilgili protesto gösterisi yaptı.. Yürüyüşün ardından açıklama yapılması sırasında eylemcilerle bazı kişiler arasında kavga çıktı. Eylemcilere bıçakla saldırdığı iddia edilen bir kişi protestocular tarafından dövüldü. Başka bir kişi de döner bıçağıyla eylemcilerin üzerine yürümek istedi. Araya giren polis, eylemcilerle kavga ettikleri sırada bıçak ve döner bıçağı kullandıkları belirlenen 3 kişiyi gözaltına aldı.

150 KİŞİ YÜRÜYÜŞE GEÇTİ

Beşiktaş İskele Meydanı'nda, saat 14.00 sıralarında toplanan yaklaşık 150 kişi, “Yolsuzluk düzenine son" yazılı pankart açtı. Ellerinde, “Kutu kutu çalanlara yuh çekmeye" yazılı dövizler taşıyan eylemciler, buradan Beşiktaş çarşı içine yürüdü. Sık sık, “Yolsuzluk düzenine son", “Bu pisliği ancak devrim temizler", “Kapıları kapatın Tayyip kaçmamasın" şeklinde slogan atan eylemcileri polisin uzaktan takip ettiği gözlendi.

ARBEDEYLE BAŞLADI KAVGAYA DÖNÜŞTÜ

Grup çarşı meydanında bulunan kartal heykeli önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamanın okunduğu sırada grubun arka kısmında bir arbede yaşandı. Neden başladığı anlaşılmayan arbede kavgaya dönüştü. Eylemcilerle kavga eden bir kişinin bıçak kullandığ iddia edildi.

PROTESTOCULAR DÖVDÜ

İsmi öğrenilemeyen bu kişi protestocular tarafından dövüldü. Olaya polis müdahale etti. Dövülen kişiyi eylemcilerin elinden aldı. Bu sırada bir başka kişi elinde döner bıçağıyla ortaya çıktı. Elindeki döner bıçağıyla protestocu gruba yönelmeye çalışan bu kişiye de polis engel oldu, elindeki döner bıçağını aldı. Eylemcilerle kavga eden, kavgada döner bıçağı kullanan dahil 3 kişi gözaltına alındı. Döner bıçağıyla ortaya çıkan kişinin, eylemcilerin dövdüğü kişinin kardeşi olduğu için böyle bir şey yaptığını ileri sürdüğü öğrenildi.


Özkan ARSLAN - Ümit TÜRK / İstanbul DHA

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Haberin Fotoğrafları
Haberin fotoğrafları için tıklayınız
Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.