Polisi alarma geçiren yazı

5.7.2013 - 14:29

ELAZIĞ'da beyaz eşya satan işyeri bulunan Mehmet Hızal'ın, çevreyi kirletenleri uyarmak ve çevre duyarlılığı yaratmak için soka ortasına yazı yazdığını gören komşuları, siyasi içerikli yazı yazıldığını düşünerek polise ihbar etti. Olay yerine gelen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, siyasi içerikli bir yazı olmadığını görünce hem Mehmet Hızal'ı hem de mahalle sakinlerini uyardıktan sonra bölgeden ayrıldı.

Fevzi Çakmak Mahallesi'nde esnaflık yapan Mehmet Hızal, komşularının sık sık çekirdek kabuklarını çevreye rastgele atması, çiğnedikleri sakızları kaldırıma veya sokağa atması üzerine, dün akşam sokak ortasına büyük harflerle, 'Sevgili Elazığlı kardeşim, sigara içmek, çekirdek yemek, sakız çiğnemek senin doğal hakkın ama yerleri kirletmek senin hakkın olmasa gerek' diye yazarak, komşularını duyarlı olmaya çağırdı.

POLİS ALARMA GEÇTİ

Akşam karanlığında sokak ortasına bir kişinin yazı yazdığını gören mahalle sakinleri, bunun siyasi içerikli olduğunu düşünürek, durumu 155 Polis İmdat'a ihbar etti. Kısa süre sonra olay yerine çok sayıda Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü polisi geldi. Sokak ortasına yazılan yazının siyasi içerikli olmadığını gören polis, Mehmet Hızal'ı sokağa yazı yazmaması, mahalleliyi de olur olmadık ihbarlarla polisin meşgul edilmemesi yönünde uyardıktan sonra bölgeden ayrıldı.

Esnaf Mehmet Hızal, amacının çevreyi kirletenleri uyarmak olduğunu belirterek, "Sokağa atılan sigara izmariti, çöp, çekirdek ve sakızdan dolayı, vatandaşa uyarmak için böyle bir yazı yazdım. Buraya polisler geldi, yerleri kirletmek oluyormuş, yazıdan dolayı uyarı aldık. Boyaların üzerini tekrar kapatacağım. Yazılar okunmasın diye" dedi.

 

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.