BİLAL ERDOĞAN EVLENDİ, ZENGİN OLDU

BİLAL ERDOĞAN EVLENDİ, ZENGİN OLDU
11.9.2006 - 10:05
ABD'deki eğitimini bitirip Dünya Bankası'nda çalışmaya başlayan Bilal Erdoğan, 2005'te Washington yakınlarında, College Park'taki Colesville RD'de mortgage'a girdi, 261.5 bin dolara daire aldı.

Ayda 2 bin dolar ödüyor
30
yıl vade ile alınan 146 metrekarelik daire, 1 yılda yüzde 30 değer kazandı. Fiyatı 75 bin dolar artan Erdoğan'ın evi şimdi 340 bin dolar ediyor.

Düğünüyle konuşuldu
Harvad Üniversitesi'ndeki ekonomi master'ını 2003'te tamamlayan Bilal Erdoğan, Reyyan Uzuner'le dillere destan bir düğünle evlenmişti.


***


Evlendi zengin oldu

Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal'in Washington'a yakın Maryland eyaletinden Mortgage'le 261 bin dolara satın aldığı daire, 1 yılda yüzde 30 değer kazandı.

Bir yılda 75 bin dolar
Gayrimenkul
, Amerika'da da büyük getirisi olan yatırım aracı konumunda. Başbakan Erdoğan'ın ABD'de okuyan oğlu Bilal de, bu konuda önemli bir kazanç elde etti. Geçen yıl Maryland eyaletinin College Park kentinin Colesville RD'de Mortgage sistemi ile 261 bin 500 dolara 146 metrekarelik lüks bir daire satın alan Bilal Erdoğan, 1 yıl gibi bir sürede 75 bin dolar kara geçti. Evin şimdiki değeri 340 bin dolar.

En çok değerlenen bölge
Araştırmalara
göre Maryland eyaletinin en fazla değerlenen bölgesi Edgewood (yüzde 30) olurken, Bilal'in evinin bulunduğu Colesville RD yüzde 28'le ikinci sırayı aldı. Bilal, danışmanlarının seçtiği bu daireyi satın aldığı için son derece memnun. Washington'a çok yakın olan bu bölge, 30'a yakın üniversite ve kolejin olması nedeniyle her yıl daha da değer kazanıyor. Maryland, ABD'nin en önemli eyaletlerinden biri haline geldi.

(takvim)

Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
; ;