BU ÇARŞAFLI KADINLAR AMERİKALI!..

21.5.2010 - 05:36

3 hıristiyan kadın başlarından tırnaklarına kadar kapanıp çarşaf giydi.

Bundan 9 ay önce bir grup Amerikalı dağcı, İran topraklarında askerler tarafından yakalandı.kendilerini dağcı olarak tanıtan bu grubun üzerinde ne bir giriş belgesi ne de bir izin yazısı yoktu.
Amerika ile arası zaten bozuk olan İran, kendilerini dağcı olarat tanıtan grubu ajanlık suçlamasıyla tutukladı.
Joshua Fattal, Shane Bauer ve Sarah Shourd adlı Amerikalılar geçen Temmuz ayında Irak sınırından İran’a kaçak olarak giriş yapmıştı. İranlı yetkililer dağcıları casuslukla suçlarken, aileler ise çocuklarının İran’a yanlışlıkla girdiğini savunuyor. 
9 aydır hapiste olan çocuklarını ziyarete giden anneleri, İranlı kadınlar gibi siyah çarşaf giydi.İran'ın yasa ve geleneklerine uygun olarak bu ülkeye girmek istediklerini belirten anneler, İran Devlet Başkanı Mahmud Ahmedinejad'dan çocuklarının serbest bırakılması için yardım istedi.
İran hükümeti gelen Amerikalı annelere özel bir misafirperverlik gösterdi.Anneleri çocuklarıyla buluşturan İran, bu gençlerle ilgili kararı mahkemenin vereceğini duyurdu.
Bu üç Amerikalı casusluktan suçlu bulunurlarsa şehrin ortasında asılarak idam edilecek.
 

Yorumları Oku (3)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
 • xxxl 34
  12.9.2011

  yok daha gelmez ama bunların bedelinide havalar soğunca çıkartılar.havalar soğunca doğalgazsız kalmayalım m3 kaç para olursa olsun dedirtmek için ilk karı beklerler.bunlar iktidar falan değil resmen halkı soyanlardır.

 • 12.9.2011

  Yaparsa yapsın.... Nasıl olsa biz AKaPe'nin dağıttığı kömürleri yakıyoruz.... Hem gaza zamdan sonra belki daha kaliteli MERCİMEK, NOHUT dağıtırlar....

 • YAPIN
  12.9.2011

  Benzine maliyet artışından zam yapıyorsunuz bunada yapın,pardon zam değilmiş maliyet artışı imiş peki bu ülkede çalışanların maliyetleri artmıyormu bu saf milleti keklemekten vazgeçin kul hakkı yiyorsunuz ak alınlarınızda kara leke var!

       Hakkımızda/Künye
       • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
       • Kuruluş : 21 Mart 2001
       • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
       • Editörler
       • Necmi Kurucu
       • Melek Baritoğlu
       2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
       Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.