''Geç kaymakamı, kap bilgisayarı''

22.2.2013 - 12:04

AMASYA - Kaymakam Güntepe, ilçede YGS'ye girecek öğrencileri teşvik etmek amacıyla ilginç bir yönteme başvurarak, sınavda kendisini geçecek öğrencilere dizüstü ya da tablet bilgisayar alacak.
      Güntepe, AA muhabirine, 24 Mart'ta gerçekleştirilecek YGS'ye kendisinin de gireceğini belirterek, ''Sınavda puan olarak beni geçecek öğrenci arkadaşlarıma bilgisayar armağan edeceğim. Amacımız, öğrencilerimizi YGS sınavında daha başarılı olmaları yönünde teşvik etmek'' dedi.
      İlçelerinde bu yıl ilk kez YGS'ye girecek 31 öğrenci bulunduğunu bildiren Güntepe, kendisini geçmeleri halinde bu öğrencilerin tümüne bilgisayar hediye edeceğini kaydetti.
     
     -Kaymakam da sınava hazırlanıyor-
    

     Sınava kendisinin de hazırlık yaptığını anlatan Güntepe, ''Sınava hazırlık için cep kitabı aldım. O kitap üzerinden ders çalışıyorum. Geçmiş yılların sorularını da çözüyorum'' ifadelerini kullandı.
      Güntepe, Hamamözü Eğitimini Kalkındırma Projesi (HEKAP) kapsamında ilçede eğitim altyapısının gelişmesi yönünde çalışma yaptıklarını da anımsattı.
      Hamamözü Adil Candemir Çok Programlı Lisesi 12. sınıf öğrencilerinden Satu Altun (17) ise Kaymakam Güntepe'nin YGS sınavında kendisini geçen öğrencilere bilgisayar alma sözünün öğrenciler arasında heyecan oluşturduğunu söyledi.
      Bilgisayarının olmadığını dile getiren Altun, ''Üniversite hayatında bilgisayarın önemi daha çok artacak. Babamdan bu yükü kaldırmak istiyorum. Bunun için daha çok ders çalışmaya başladım'' dedi.
      Kadir Canıbek de başta Kaymakam Güntepe'yi geçemeyeceğini düşündüğünü, ümitsizliğe kapıldığını belirterek, ''Ancak deneme sınavlarında başarı seviyemin arttığını görünce umutlandım, daha çok ders çalışmaya başladım'' diye konuştu.

 

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.