BEŞİKTAŞ'I YAKACAK İFADE!..

23.11.2011 - 01:53

Beşiktaş yöneticisi Serdar Adalı ve Teknik Direktör Tayfur Havutçu'nun hapse girmesine neden olan İbrahim Akın ile ilgili ifade veren Gümüşdağ, Beşiktaş'ı yakacak ifadeler kullandı.
Beşiktaşlılar, İbrahim Akın için kupa maçından çok önce Gümüşdağ'a transfer teklifinde bulunduklarını açıklamışlardı.Savcılıkta ifade veren Gümüşdağ, İbrahim Akın ile ilgili trasfer teklifinin kupa maçından sonra geldiğini bildirdi.

Gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan TFF Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ'ın İbrahim Akın transferiyle ilgili teklifin Beşiktaş-İBB kupa maçından önce değil, sonra geldiğini söylediği öğrenildi.
TFF Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, geçtiğimiz Cumartesi günü ‘Futbolda şike soruşturması’ kapsamında gözaltına alındı. Önce emniyette ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nda ifade verdi. Soruşturma savcısı Mehmet Berk’e 6 sayfalık ifade verdiği öğrenilen Gümüşdağ’ın soruşturma kapsamında tutuklanan Beşiktaşlılarla çeliştiği öğrenildi.

TRANSFER TEKLİFİ FİNAL MAÇINDAN ÖNCE Mİ SONRA MI ?

Soruşturma kapsamında tutuklanan Beşiktaşlı yönetici Serdal Adalı ve teknik direktör Tayfur Havutçu’nun, İstanbul Büyükşehir Belediyespor(İBB) ile yapılacak kupa finali öncesi İbrahim Akın ve İskender Alın’a transfer teklifi ettikleri iddia ediliyor ; kupa finalinde iyi oynamamaları karşılığında iki futbolcuya transfer teklifinde bulunmakla suçlanıyordu. Edinilen bilgiye göre iki isim de söz konusu iddianın doğru olmadığını, bunun delililinin de transfer görüşmelerinin kupa maçının çok öncesinde, o zaman İBB Başkanı olan Göksel Gümüşdağ ile yapılmasını gösterdi.

GÜMÜŞDAĞ'IN İFADESİ DOĞRULAMIYOR

Şike iddiasıyla ilgili savcılıkta ‘şüpheli’ sıfatıyla ifade veren Gümüşdağ’a yöneltilen sorulardan birisi de İbrahim Akın transferi oldu.Edinilen bilgiye göre Gümüşdağ'a, İbrahim Akın ile ilgili transfer teklifinin Beşiktaşlı yöneticilerin iddiasının tersine Türkiye Kupası final maçından sonra geldiğini ileri sürdü. Gümüşdağ’ın bu ifadesinde ayrıca İskender Alın ile ilgili ise ne maçtan önce ne de sonra bir transfer teklifinin yapılmadığını söylediği belirtildi.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.