Galatasaray için korkunç iddia

3.4.2014 - 10:37

Galatasaray, geleceğini derinden etkileyecek çok ciddi bir sürece girdi. UEFA ile Finansal Fair-Play konusunda ters düşen ve 10 Nisan’a kadar etkili bir savunma yapmazsa, Disiplin Kurulu’na sevk edilecek olan Sarı- Kırmızılı kulüpte kollar sıvandı. Her ne kadar Başkan Ünal Aysal ve yöneticiler, “Sorun yok” yönünde telkin edici açıklamalarda bulunsa da, UEFA’nın yaptırımlarında ne kadar ciddi olduğu bilinen bir gerçek.

Son örneği Barcelona

Bunun son örneği, 18 yaş altı transferlerinde usulsüzlük yaptığı belirlenen Barcelona’ya gelen transfer yasağı ile tescillendi. Galatasaray, eğer UEFA’yı ikna edemezse, Avrupa kupalarından men tehlikesiyle karşı karşıya kalacak.  Ancak tek sorun bu değil. Zira Sarı-Kırmızılılar’ın, bundan birkaç ay önce UEFA’nın önde gelen isimlerinden bir istihbarat aldığı ve buna göre kulübe transfer yasağı getirilmesinin gündemde olduğu bildirildi.

32 kişiyle yola devam!

İşte bu haberden sonra harekete geçen Galatasaray’ın, devre arasında tam 9 oyuncuyu birden  kadrosuna katmasının sebebinin, bu cezayla alakalı olduğu öne sürülüyor. Sadece  bonservisler için Ocak ayında kasasından 20 milyon Euro çıkaran Cim Bom’un, yaz dönemi ve bir sonraki ara transfer için yasakla karşı karşıya kalması durumunda, eldeki 32 kişilik oyuncu grubuyla yola devam etmesi gerekecek. Bunun üzerine bir de  Avrupa kupalarından men gelirse, Galatasaray çok ciddi sıkıntılarla yüzleşebilir gibi görünüyor. Sarı- Kırmızılı yönetim ise tüm ihtimalleri göz önünde bulundurup çıkış formülü arıyor.

 

(Fanatik)
 

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.