‘Şeyh Said’in torunu AK Parti'den aday adayı oldu

9.2.2015 - 12:54

Büyükşehir Belediyesi Hukuk Danışmanlık görevini sürdüren ‘Şeyh Said’in torunu Abdürrahim Fırat, 25. Dönem Milletvekilli adaylığı için Hukuk Danışmanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı. Avukat Fırat, “Şehrime, insanlarımıza, ülkemize hizmet etmeyi önemsiyorum. 13 yıl önce bu günü hayal bile edilemeyen ülkemiz insanı insana hizmet söyleminin ne olduğunu Adalet ve Kalkınma Partisi icraatları ile net bir şekilde görmüştür. Bugün Türkiye Ak parti iktidarının başarıları ile dünyada lider ülkeler arasına girmiştir." dedi.

ABDURRAHİM FIRAT KİMDİR
Abdurrahim FIRAT,1966 yılında Erzurum’un Tekman ilçesinde doğdu. İlk orta ve lise tahsilini Erzurum’da tamamlayarak,1985 yılında Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı. 1989 yılında mezun oldu.1991 yılında Ankara Mamak’ta kısa dönem askerlik yaptıktan sonra,1991 yılından beri Erzurum Barosuna bağlı serbest avukat olarak çalışmaktadır. Ayrıca çiftçilik ve tarıma dayalı ticaretle de uğraşmaktadır. Fırat, Evli ve 3 çocuk babasıdır.
2004 yılından beri Ak Partide aktif olarak çalışan Fırat, 2007 -2011 yılında yapılan Genel Seçimlerde Ak Parti’den aday adayı oldu. 2012 Haziran ayında yapılan Erzurum İl Yönetimine seçildi. Erzurum Ak Parti İl Yönetiminde Seçim İşleri Başkan yardımcılığı, İlçe Koordinatörü (Tekman), Bölge Koordinatörü (Hınıs, Tekman, Karayazı, Karaçoban), İl Hukukçusu ,İl Sekreterliğini, İl ve İlçe Delegesi, İl Yönetim Kurulu üyesi ve Siyasi ve Hukuk İşleri başkan yardımcılığı yaptı.
Siyaset akademisi 10.ve 15.Dönem Erzurum İl birincisi olma başarısını gösteren Fırat ,2013 yılında en fazla üye kaydı yapan İl Yönetim Kurulu Ödülü aldı.
Fırat, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanlığı Hukuk Danışmanı Danışmanı Olarak görev yapmaktaydı. 

 

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.