BOMBA İHBARI ASILSIZ ÇIKTI

8.9.2011 - 00:22

Pakistan Hava Yollarının Lahor-Manchester seferini yapan tarifeli yolcu uçağına İstanbul Hava Sahası üzerindeyken bomba ihbarı yapıldı. Yaklaşık 3 saat boyunca uçakta, yolcularda ve valizlerde aramalar yapılırken, ihbarın asılsız olduğu ortaya çıktı.
Lahor-Manchester seferini yapan Pakistan Hava yollarına ait AP-BHW kuyruk tescilli Boeing 777 tipi yolcu uçağına, İstanbul hava sahası üzerindeyken bomba ihbarı yapıldı. İhbar üzerine uçağın kaptan pilotu Atatürk Havalimanı'na acil iniş yapacağını, Atatürk Havalimanı Hava Trafik Kontrol kulesine bildirdi. Bunun üzerine Pakistan uçağı için güvenli bir alan belirlenerek olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye aracı yönlendirildi.
Saat 17.00 sıralarında içerisinde 16 mürettebat, 15 bebek ve 347 yolcusuyla Atatürk Havalimanı'na iniş yapan Pakistan Hava Yollarına ait yolcu uçak güvenli bir bölgeye alındı. Yolcular uçaktan tahliye edilerek terminale alınırken, bomba imha uzmanları köpeklerle kabin içerisinde arama yaptı. Ayrıca olay yerine X-Ray cihazı getiren güvenlik güçleri kargo bölümündeki valizleri indirerek tek tek inceledi. Bu arada terminale alınan yolcular polis tarafından arandı. 3 saat süren aramalar sonrasında bomba
ihbarının asılsız olduğu anlaşıldı.
Uçaktaki yolculardan Dr. Khalıd Rabbani, "Kaptan pilotumuz bize acil iniş yapacağını bildirdi ve İstanbul'a indik. Ne olduğunu bize söylemediler. Daha sonra görevlilerden uçağa bomba ihbarı yapıldığını öğrendik. Uçağa İslamabad'dan Manchester'e gitmek için binmiştik. Şimdi bekliyoruz ne olduğunu tam olarak bilmiyoruz" diye konuştu.
Öte yandan, ihbar nedeniyle havalimanında bekletilen ilerleyen saatlerde yeniden havalanması bekleniyor.

Haberin Fotoğrafları
Haberin fotoğrafları için tıklayınız
Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.