İşte 9 kişinin öldüğü katliamdaki sır perdesi

7.2.2016 - 12:37

Gaziantep’te iki ayrı evde toplam 9 kişinin öldürüldüğü olayla ilgili detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Bir süredir İstanbul’da yaşayan Yusuf Taş, boşanma aşamasındaki eşi Tuğba Taş ile yeniden barışmak için geldiği Gaziantep’te önce Düztepe Mahallesi 18 Nolu Sokak’ta yaşayan Tuğba Taş’ın teyzesinin evine giderek, Tuğba Taş (21), teyzesi Şenel Çakmak (36), amcaoğlu Turan Taş (23) ve Ahmet Can Çakmak’ı (16) av tüfeği ile ateş ederek öldürmüştü.

 Ardından da Şehitkamil ilçesi Sam Mahallesi 49 Sokak’ta yaşayan amcası Mustafa Taş’ın (48) evine giderek, evde bulunan amcasını, yengesi Gülay Taş (48), amcasının çocukları Furkan (16) ve Gül Taş (13) ile Türkan Demir’i (22) öldürerek kayıplara karışmıştı.

Edinilen bilgiye göre, Yusuf Taş’ın katliam yapmasına sebep olan olaylar eşi Tuğba Taş’ın evi terk etmesi ile başladı. İstanbul’da olan Yusuf Taş, kendisine amcaoğlu Turan Taş’tan gelen telefonu açtı. Ancak telefondaki kişi amcaoğlu değil ayrılmak üzere olduğu eşi Tuğba Taş’tı. Tuğba, Yusuf’a, “Düş artık yakamdan, defol git. Senden ayrılıp amcaoğlu Turan’la evleneceğim” dedi ve telefonu kapattı.

Bu sözler Yusuf’u çıldırtmaya yetmişti. Gaziantep’e giden Yusuf Taş, belinde tabancası ile ilk olarak, eşi Tuğba’nın bulunduğu eve gitti. Burada eşi Tuğba dahil 4 kişiyi öldürdü. daha sonra amcasının evine giden öfkeli koca, burada da 5 kişiyi öldürdü.

Yusuf’un olay öncesinde silah seslerinin duyulmaması için kapının önünde bulunan amcasına ait motosikleti çalışır hale getirdiği, daha sonra eve girip akrabalarını uykuda iken öldürdüğü belirlendi.

Seri cinayetlerin ardından kayıplara karışan Yusuf Taş, hâlen bulunamadı. Gidebileceği olası mekânlar ve yardım alabileceği kişiler üzerinde çalışma yürüten emniyet güçlerinin, Taş’ı bulabilmek için özel birim oluşturduğu öğrenildi.

Öfkeli koca katliam yaptı: 9 ölü
 

 

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.