YURDU YAKMA PLANI BDP ÇADIRINDA YAPILMIŞ!

5.6.2011 - 16:13

Şırnak'ta öğrenci yurdunu yakan zanlının eylem planını BDP'nin seçim çadırında yaptığı, polise ise bağımsız milletvekili adayı Faysal Sarıyıldız'ın seçim aracında yakalandığı ortaya çıktı. Cizre'de bulunan Özel Ufuk Ortaöğretim Erkek Öğrenci Yurdu'na 27 Mayıs günü molotof kokteyli ile saldırı düzenlendi.

50 MOLOTOF...
3 öğrencinin ağır şekilde yaralandığı olayla ilgili yaşları 14-17 arasında değişen 4 kişi tutuklandı. Olayın ardından ise tüyler ürperten detaylar çıktı. Hain saldırıyı 17 yaşındaki D.E.'nin hazırladığı ve zanlının öğrencileri diri diri yakmak istediği hain planını BDP'nin seçim çadırında yaptığı belirlendi. Zanlının olay öncesi çadıra 50 kadar molotof kokteyli ve havai fişek götürdüğü tespit edildi.

'SUÇLUYU KORUMA'
Yurt binasına saldırı eylemini yapan ve yöneten zanlı D.E.'nin, BDP destekli bağımsız milletvekili adayı Faysal Sarıyıldız'ın üzeri giydirilmiş, içerisi görünmeyen seçim minibüsünde yakalandığı öğrenildi. Savcılığın hem çadır yöneticileri hem de seçim minibüsü sorumluları hakkında "suçluyu koruma" yönünden soruşturma başlatacağı belirtildi.

iTiRAF ET TiLER
Tutuklanan elebaşı D.E. ve diğer zanlılar, ifadelerinde eylemi gerçekleştirdiklerini kabul etti. Elebaşı D.E.'nin "eylem yapma talimatını kimden aldığı" yönündeki soruya cevap vermeyip susma hakkını kullandığı öğrenildi.

Alper SANCAR /TAKVİM

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.