KANI BOZUKLAR MAYINLARI 50 METRE ARAYLA DÖŞEMİŞ

18.8.2011 - 16:29

HAKKARİ- Çukurca karayolunda PKK’lı teröristlerin düzenlediği saldırının detayları da ortaya çıkmaya başladı. Buna göre, PKK’lı teröristler dün sabah 09.00 sıralarında bir askeri aracın geçişi sırasında yola döşedikleri mayını infilak ettirdi. Patlamada 1 asker şehit oldu. Patlamanın ardından bölgeye zırhlı personel taşıyıcılarla birlik sevk edildi. Teröristler ilk patlamanın ardından yardıma gelen birliği de pusuya düşürdü.

Hakkari Valisi Muammer Türker, patlamanın olduğu bölgeye gelen takviye birliğe de ilk önce Ağaçdibi Köyü vadisinin dağlık bölgesinden taciz ateşi açıldığını, bu sırada zırhlı araçtan inen Binbaşı Yavuş Başayar ve bir uzman çavuşun siper alarak yol kenarında tacize karşılık vermeye çalıştığını anlattı. O anda meydana gelen patlamada Binbaşı Başayar ve uzman çavuşun şehit olduğunu belirten Vali Muammer Türker, "Ardından 50 metre aralıklarla tuzaklanan 3 ayrı patlayıcı daha infilak ettirilince 6 asker ve 1 korucu daha şehit oldu. 8 şehidi Van’a gönderdik. 1 korucu da köyünde toprağa verildi. 1 uzman çavuş kayıp. Şu anda PKK’lılarla sıcak temas sağlanmadı. Ancak bölgede geniş çaplı operasyon sürüyor."

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.