Belgesiz balık tutana ceza kapıda!..

12.11.2013 - 17:24

Galata Köprüsü’nde balık tutan amatör balıkçıların bazıları yasa tasarısını olumlu karşılarken, bazıları ise, "Ben zaten balık tutamıyorum belge almasam da olur. Ceza kesmek için balığa bakılıyorsa bende balık yok" diyerek tepki gösterdi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, balıkçılara ve balıkçı teknelerine yönelik kuralların sil baştan belirlendiği “Su Ürünleri Kanun Tasarısını” tamamladı. Kanuna göre izinsiz balık tutanlar 200 lira para cezası kesilecek. Yeni uygulama, tarihi Galata Köprüsü’nde balık tutan amatör balıkçılar tarafından temkinli karşılandı. Galata Köprüsü’nde oltayla balık tutan vatandaşların bir kısmı uygulamayı doğru bulurken bazıları ise uygulamaya tepkilerini dile getirdi. Yasayı az önce duyduğunu söyleyen vatandaş, "Sık gelirsek alırız belgeyi. Standart neyse uyuyacağız. Ben zaten balık tutamıyorum belge almasam da olur. Ceza kesmek için balığa bakılıyorsa bende balık yok" dedi.

Balık tutmasını bilmeyen insanlar balık tutmaya geldiğini söyleyen bir balıkçı ise, "Geliyor buraya. Tutuyorlar ufak ufak balıkları. ’Atın geriye’ diyoruz. Belge çıkartsınlar tabi hiç olmazsa insanlar bilinçli balık tutar. Bir tane de görevli bıraksınlar köprünün üzerine dolaşsın burada takip etsin. İnsanlar o zaman burada bilinçli balık tutar" şeklinde konuştu.

Bir vatandaş ise ,"Bende belge yok ama gerek de yok. Çünkü burada 3 tane 4 tane istavrit tutup öyle gidiyoruz. Cezayı bilmiyorum. Belge istiyorlarsa alırız. Cezalar ağır olur. Haftada bir kaç gün geliyoruz. Onda da ya tutuyoruz ya tutamıyoruz" diyerek düşüncelerini dile getirdi.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.