DIŞİŞLERİ SALDIRIDAN KAYGILI

21.1.2012 - 00:06

Dışişleri Bakanlığı Enformasyon Dairesi'nden yapılan açıklamada, Başkonsolosluk güvenlik kamerası kayıtlarının izlenmesinden, saldırının bu sabah saat 04.16'da 25-35 yaşlarında bir kişi tarafından gerçekleştirildiğinin, saldırganın bir benzin bidonunu tutuşturarak Kançılarya giriş kapısına bırakıp olay yerinden ayrıldığının tespit edildiği belirtildi.
Alev alan benzin bidonunun, Başkonsolosluk Kançılaryası önünde görev yapan Yunan polis memurunun çabasıyla uzaklaştırılıp bilahare söndürüldüğü belirtilen açıklamada, olayda Türkiye'nin Rodos Başkonsolosluğu veya personeline herhangi bir zarar gelmediği kaydedildi.
Açıklamada, ''Bu saldırının failinin en kısa sürede yakalanarak adalete teslim edilmesini ve Yunanistan'daki tüm temsilciliklerimizin güvenliği için gerekli önlemlerin alınmasını önemle bekliyoruz. Bu bağlamda Yunan makamları nezdinde gerekli girişimler yapılmıştır.''

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.