Yılmaz Özdil'den Şehit Üsteğmene görülmedik ahlaksızlık

3.3.2016 - 20:44

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil bir ahlaksızlığa daha imza attı. Diyarbakır’ın Sur ilçesini teröristlerden temizlerken yıkılan binada şehit olan Üstteğmen Enes Demir’le ilgili Özdil’in kaleminden çıkan bir yazı şehit ailesini kahretti…

Şehidin ailesinin evinde halen gözyaşı hakim. Ama ailenin acısını ikiye katlayan bir başka olay yaşandı. Köşe yazarı Yılmaz Özdil yazdığı bir yazıda, şehidin kemiklerini sızlatacak cümleler kurdu.

Özdil’in yazısına tepki gösteren şehit babası “Bizim acımız birdi, iki oldu” diye başladı sözlerine.. Bu yazıyla tamamen yıkıldıklarını ifade eden acılı baba, “O bizim şehidimiz üzerinden kendine bir pay çıkarmaya çalıştı” dedi..

Özdil, şehit hakkında yazdığı yazısında; çapkın, rakı kadehlerini tokuşturan gibi ifadeler kullandı. “Bunları ne zaman yapmış aklımız ermedi” derken gözleri dolan acılı baba titreyen sesiyle Özdil’e ulaştıklarını, ancak Özdil’in yazıyı kaldırmak yerine kendilerine akıl verdiğini şu ifadelerle anlattı; “Tamam kaldıracağım yayını dedi, özür dileyeceğim yapacağım dedi ama hiçbir şey yapmadı, öylece kaldı..”

YILMAZ ÖZDİL: “MAHKEMEYE GİDİN”
Yazının kaldırılması için Yılmaz Özdil’e ulaşan acılı aileye Özdil, “Yargı yolu açık mahkemeye gidin” dedi…

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.