OKUL BASAN VELİ, ÖĞRETMENLERİ DÖVDÜ!

18.4.2008 - 17:40

Midyat Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 2 öğretmen tedavilerinin ardından taburcu edilirken, polis tarafından gözaltına alınan saldırganlar ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

Midyat Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda 2 öğretmenin dövülmesi ile sonuçlanan olay, 3 gün önce 5’inci sınıfta öğrenim gören kız öğrenci N. ve kardeşi R. A.'nın aynı okulun öğrencisi O. T. ile kavga etmesi ile başladı. N. A. kavgadan sonra eve giderek, amcası A. A.’ya kavgada sınıf öğretmeni A. P.'nin taraf tuttuğunu ve kardeşi ile kavga eden O. T.’ye kızmadığını söyledi. Okula yakın bir fırında çalışan A. A. , yanına arkadaşı V. K.'yi de alarak dün okulu bastı. Sınıfta dersyapan öğretmen A. P.’yi dışarı çağıran A. ve K., okulun bahçesinde öğretmen P.'yi tartaklamaya başladı.

NÖBETÇİ ÖĞRETMENİ DE DÖVDÜLER
Olayı görerek müdahale etmek isteyen nöbetçi öğretmen A. A. da gençler tarafından dövüldü. Kargaşa ve bağrışmalar üzerine olayı duyan yöneticiler ve öğretmenlerin durumu polise bildirmesiyle, A. ve K. gözaltına alındı. İfadeleri alınan saldırganlar daha sonra serbest bırakılırken, dayak yiyen iki öğretmen Midyat Devlet Hastanesi’nde ayakta tedavi edildikten sonra görevlerinin başına döndü.

EĞİTİM SENDİKALARINDAN TEPKİ
Olay üzerine Eğitim Bir-Sen ve Eğitim-Sen Midyat temsilcilikleri kalabalık bir öğretmen grubuyla ortak basın açıklaması yaparak meslektaşlarına yönelik çirkin saldırıyı kınadı. Eğitim Bir-Sen Başkanı Zekeriya Atilla ve Eğitim-Sen Başkanı Şahin Koluman yaptıkları ortak basın açıklamasında şöyle dedi:
“Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda öğretmenlere yapılan çirkin saldırıyı kınıyoruz. Bu ve benzeri olaylar son zamanlarda artmıştır. Bizler biliyoruz ki, ülkemizin çağdaşlaşması ve ilerlemesi ancak ve ancak eğitimle olur. Tabi eğitim de öğretmensiz olamaz. Bu nedenle öğretmenlere yapılan hertürlü saldırıyı kınıyoruz ve öğretmenlerin hak ettiği saygınlığı tekrar kazanması için gereken bütün yasal düzenlemelerin bir an önce yapılmasını talep ediyoruz.”

Haberin Fotoğrafları
Haberin fotoğrafları için tıklayınız
Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.