EŞ DEĞİŞTİRME FİLMİ!..

EŞ DEĞİŞTİRME FİLMİ!..
15.1.2008 - 12:01
Yönetmen ve senarist Ümit Ünal, üçüncü sinema filmi 'Ara'da 40'lı yaşlardaki insanların temel sorunlarına değindi. Bugün 40'lı yaşlarında olanları 'arada kalmış nesil' olarak tanımlayan Ünal, yaşanan travmalar içinde en sık rastlananın, eşlerin birbirlerini aldatmaları olduğunu vurguladı. Mart ayında gösterime girecek olan 'Ara' sıkıyönetim zamanında temel gereksinimler için saatlerce kuyrukta bekleyen ergenlerin, sonraki yıllarda Türkiye'nin yaşadığı büyük değişimden nasıl etkilendiklerini yansıtacak.

İNSAN RUHU DEĞİŞMİYOR
Film 'çiftlerin eş değiştirme' sahneleriyle de çok konuşulacak. Birbirini seven ama aldatan dört kişinin hikayesi olan 'Ara', geçmişleri ve çalkantılı ilişkileri, İstanbul ve dönemedikleri memleketleri, itiraf edemedikleri sırları ve yalanları, kısacası tam anlamıyla arada kalmış insanların sıkıntılarını anlatacak. Ümit Ünal bu filmi çekme sebebini şöyle anlattı: "Türkiye, son 30 yılda çok büyük bir değişim geçirdi. O yıllar ergenliğine denk gelenler sonradan daha çok tüketmeyi, hırsı, arsızlığı, yırtıklığı öğrendi. Ama insan ruhları aynı hızla değişmedi. 30 yıl öncesine göre daha zengin bir ülkeyiz ama manevi hayatımız aynı şekilde zenginleşmedi. İnsanlar 40'lı yaşlarında ciddi bir manevi boşluk yaşamaya başladılar."

NOSTALJİ YAŞATILACAK
Tiyatrocular Serhat Tutumluer, Betül Çobanoğlu, Erdem Akakçe ve Selen Uçer'in başrollerini paylaştığı filmde 'Dallas', 'Şahin Tepesi', 'Kartallar Yüksek Uçar' gibi dev dizilerin toplum üzerindeki etkilerinden, sık sık yaşanan elektrik kesintilerine kadar geniş bir dönem hatırlatması da yapılacak.

Betül Çobanoğlu
Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. 'Bir Sevda Öyküsü' ve 'Budala' gibi onlarca oyunda sahneye çıktı. Biz Size Aşık Olduk' ve 'Yağmur Zamanı' adlı dizilerde rol aldı.

Serhat Tutumluer
Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nden mezun oldu. 'Giordano Bruno', 'Hamlet' gibi çeşitli oyunlarda, televizyon dizilerinde ve 'Cenneti Beklerken' adlı sinema filminde oynadı.

Selen Uçer
Boğaziçi Üniversitesi'nden mezun oldu. Chicago'da Roosevelt Üniversitesi'nde burslu olarak oyunculuk ve tiyatro alanında yüksek lisans yaptı. Çeşitli tiyatrolar ve operalarda yer aldı.

Erdem Akakçe
Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Tiyatro Bölümü mezunu. Çeşitli oyunlarda sahneye çıktı. Avni Dilligil ve Afife Jale ödüllerini kazandı. 'Anlat İstanbul' adlı sinema filminde ve dizilerde rol aldı.
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;