ÖĞRETMEN MİLLETVEKİLLERİNİN ÖNÜNDE NİYE DİZ ÇÖKTÜ?

9.9.2007 - 10:25

Sakarya’nın Kaynarca İlçesi’nde bulunan 258 öğrencili Kulaklı İlköğretim Okulu Müdürü Abdulkadir Karaca, Kaynarca Eğitim Kültür ve Kişisel Gelişim Derneği’nin açılışına katılan AKP Sakarya milletvekilleri Hasan Ali Çelik ve Ayhan Sefer Üstün’e okulundaki personel eksikliğini anlatma fırsatı buldu. Karaca, milletvekillerinin önünde dizlerinin üzerine çöktü ve bu yıl ilk kez eğitime açılacak okulunda 1 branş öğretmeni ve 2 sınıf öğretmeni olmak üzere yalnızca 3 öğretmen bulunduğu belirterek, “Eğitim- öğretim olabilmesi için diğer öğretmen atamalarımızın yapılması gerekiyor” dedi.

AKP Kaynarca İlçe Başkanı Zeynur Özel de, ilçede 70 öğretmen eksiği bulunduğunu söyledi. Öğretmenlerin kısa süre kalıp başka yere tayin edilmemesinin zorunluluktan kaynaklandığını belirten Hasan Ali Çelik, şu yanıtı verdi: “Aksi halde okuldan yeni çıkmış bir öğretmen öğrenci gibi gelir, nitelikli bir eğitime katkı veremez. Buraya gelen adam durmalı ve biraz tecrübe edinmeli. Personel eksikliği konusunda girişimde bulunacağız.”

Öğretmen diz çöker mi?

Okul müdürü Karaca’nın milletvekilleri önünde diz çöküp, öğretmen istemesi tarıtşma yarattı. AKP’li vekiller Karaca’nın diz çökerek konuşmasının ortamdan kaynaklandığını söyledi.

Vatan'a konuşan vekiller şöyle dedi:

AKP’li Hasan Ali Çelik: Okul müdürü Karaca, sesini daha iyi duyurabilmek ve talebini dile getirebilmek için bu şekilde davrandı. Biz o sırada oturduğumuz için, ayakta durarak konuşsa biz aşağıda kalıyorduk. Aradaki mesafeyi kapatmak ve yakınlaşmak istedi. Yoksa okul müdürünün bize minnet ettiği falan yok.

AKP’li Sefer Üstün: Okul müdürü diz çöktü, değerlendirmek yanlış. Okul müdürünün ne söylediğine bakmamız lazım. Ne demiş okul müdürü? Haklı talebini iletmiş. O ortamda bu şekilde davranması normaldir

Göz teması kurmak için diz çöktüm

Kavaklı Köyü İlköğretim Okulu Müdürü Karaca: Milletvekillerinin önünde eğilip bir şeyler istemek gibi bir olay söz konusu değil. Ben öğrencilerimle konuşurken bile onların seviyesine iniyorum. Çünkü konuştuğum kişiyle göz teması kurmak zorundayım ki karşılıklı diyalog oluşturalım. Milletvekili Üstün ilçeye gelirken çevresinde istinat duvarı yapılan okulumuzu görmüş. AKP İlçe Başkanı Özel’e “Okulun müdürü burada mı, bir ihtiyaçları var mı?” diye sormuş. Ben de “Okulumuzun öğretmen açığı var, iletir misin?” dedim. Sonra vekillerinin yanına gidip, ‘Hoşgeldiniz’ diyerek elimi uzattım. Oturdukları için eğilmek zorunda kaldım.

(Vatan)

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.