PATLAMADAN YARALI KURTULANLAR KORKUNÇ OLAYI ANLATIYOR

23.5.2007 - 16:24

 Ulus’ta Anafartalar Çarşısı önünde meydana gelen patlamada yaralanan ve Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Hüsniye Arzu’nun sağlık durumu ciddiyetini koruyor.
      Hastanenin Nöroşirurji yoğun bakım servisinde tedavi altında tutulan Arzu’nun yakını Mithat Sinop, basın mensuplarına, hastanın sağlık durumu hakkında bilgi verdi.
      Özel bir bankada çalışan üç çocuk annesi 35 yaşındaki Hüsniye Arzu’nun patlama sırasında alışveriş için Anafartalar Çarşısı’nda bulunduğunu belirten Sinop, yaralı hastaneye getirildiğinde yeterli müdahalenin yapılamadığını ileri sürdü.
      Sinop, sedyeleri kendilerinin taşıdıklarını, hatta suni solunum yaptıklarını ve hastanın durumu hakkında sağlıklı bilgi alamadıklarını savundu. Hastanın durumunun çok ciddi olduğunu ifade eden Sinop, "Kafasında ve sağ omzunda parçalar var. Vücudunun yüzde 30’u yanık" dedi.
     
     "SİMSİYAH TOZ BULUTUNUN İÇİNDE KALDIM"
      Saldırıda yaralanan Mehmet Göçmen ise hastaneden taburcu edildi. Saç ve kaşlarının bir kısmının yandığı gözlenen Göçmen, basın mensuplarına olay anını şöyle anlattı:
      "Durağa inerken 30 metre mesafedeydim. Simsiyah bir toz bulutunun içinde kaldım. O arada kendimi yolun ortasına attım. kulağımdan kanlar akıyordu. Eczaneye pansumana gittim. O sırada bacağımda da yaralanma olduğunu hissettim." Göçmen, ciddi işitme kaybı olduğunu da belirtti.
      Ayrıca, hastanede görevli emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden 12 kişi taburcu edildi, 21 kişinin ise tedavileri sürüyor.

 

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.