YARGITAY PERSONEL YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK

5.2.2011 - 15:49

ANKARA - Yargıtay Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Yönetmelik, liyakat ve kariyer ilkeleri çerçevesinde, hizmet gerekleri ve personel planlaması esas alınarak Yargıtay Başkanlığı personelinin görevde yükselme ve unvan değişikliklerine ilişkin usul ve esaslarını düzenliyor.
Değişiklikle görevde yükselme ve unvan değişikliği suretiyle atanacaklarda aranacak şartlar arasından ''sicil notuna'' ilişkin hükümler kaldırıldı. Daha önce adaylarda son sicil notunun olumlu olması ve son 3 yıllık sicil notu ortalamasının en az 76 olması şartı aranıyordu.
Görevde yükselme veya unvan değişikliği suretiyle atama yapılacak kadrolar başkanlık personeline sınavlardan en az 45 gün önce, eğitimin yeri ve zamanı ise eğitime katılacaklara en az 15 gün önce duyurulacak.
Görevde yükselme eğitimine katılacakların sayısı, duyurulan boş kadro sayısının 3 katını geçmeyecek.
Görevde yükselme eğitim konularına ''etik davranış ilkeleri'' de eklendi.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.