'ÖSO komutanı öldürüldü' iddiası

27.11.2013 - 02:40

Şam'ın Kalamun bölgesindeki gelişmelerle ilgili bilgi aktaran "Kalamun Haber Merkezi"nden yapılan açıklamada, başkentin Nebek kasabası ve çevresiyle Deyr Atiye beldesinde, rejim birlikleri ile Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) arasında yoğun çatışmaların yaşandığı belirtildi.

Şam yönetimine bağlı güçlerin Nebek kasabası ve çevresindeki bölgeleri kuşattığı, bu nedenle bölgeye un ve çocuk maması gibi temel ihtiyaç ürünlerinin girmediği ifade edilen açıklamada, elektrik ve suyun da uzun süredir kesik olduğu kasaba ile Deyr Atiye'de "insani durumun" her geçen gün kötüleştiği dile getirildi.

ÖSO birliklerinin kasabada Suriye ordusuna ait bir askeri konvoya düzenlediği saldırıda çok sayıda ölü ve yaralının olduğu belirtilen açıklamada, bölgedeki yoğun çatışmalar nedeniyle Şam - Humus karayolunda trafik akışının tamamen durduğu kaydedildi.

Rejim güçlerinin Kalamun bölgesinde yer alan Saydnaya ve Telfita beldesine ağır silahlarla saldırdığı aktarılan açıklamada, bu bölgedeki çatışmalarda 2 taraftan da çok sayıda ölü ve yaralının olduğu ifade edildi.

''ÖSO Komutanı öldürüldü''

Suriye Genel Devrim Konseyi (SRGC) tarafından yapılan açıklamada ise Doğu Guta'daki Deyr Selman beldesinde rejim güçleri ile silahlı muhalifler arasındaki çatışmalarda, ÖSO'nun bölge komutanı Abdulgafur Derviş'in hayatını kaybettiği bildirildi.

Rejim güçlerinin Deyr Selman'a füzelerle saldırdığı ifade edilen açıklamada, başkentin Rükneddin Mahallesi'ne de havan topu düştüğü, bölgede hasarın meydana geldiği kaydedildi.

Öte yandan Suriye resmi haber ajansı SANA, Şam'ın Bağdat Caddesi'ne hava topu saldırısı sonucu, 3 kişinin öldüğü ve 4 kişinin yaralandığını, Berze banliyösünde de havan topu saldırısında 15 kişinin yaralandığını duyurdu.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.