Gezi Parkı olaylarına ikinci dava

7.8.2013 - 12:14

Ankara'daki Gezi Parkı odaklı olaylar sırasında gözaltına alınan 2 kişi hakkında, "Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Yasasına Muhalefet" suçundan 3'er yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

 

Caddeyi trafiğe kapatan grubun, polisin ihtarına rağmen dağılmadığı, bunun üzerine polisin grubu dağıtmak için "orantılı gaz kullanarak müdahale ettiği" aktarılan iddianamede, sanıkların da bu sırada gözaltına alındıkları ifade edildi.

Sanıklar Mutlu Kendir ve İbrahim Aydın'ın soruşturma sırasındaki ifadelerinde, "gösterilere katılmadıklarını" söyleyerek, suçlamaları reddettikleri belirtilen iddianamede, sanıkların Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Yasası'nın 32/1. maddesi uyarınca 6'şar aydan 3'er yıla kadar mahkumiyetleri istendi.

Dava, Ankara 2. Asliye Ceza Mahkemesinde görülecek.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, daha önce de Ankara'daki Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybeden Ethem Sarısülük'ün cenazesi nedeniyle Kızılay'da toplanan 35 kişi hakkında aynı suçlamadan dava açmıştı.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.