Barça'dan Bruma gafı

29.11.2015 - 13:15

La Liga'da dün oynanan Barcelona-Real Sociedad maçı öncesi Katalan ekibi büyük bir gafa imza attı. Galatasaray'dan kiralık olarak Sociedad forması giyen Portekizli futbolcu Bruma maça yedeklerde başladı.

Karşılaşma öncesinde takım kadrolarını veren Barcelona Kulübü'nün resmi twitter hesabı Bruma ile ilgili önemli bir hata yaptı ve oyuncunun ismini İspanyolca'ya çevirdi!
'Bruma' kelimesi Portekizce'de 'sis, duman' anlamına geliyor. Ancak İspanyollar bunun bir özel isim olduğunu unutarak çevirisini yapmaya kalkınca komik duruma düştü.

Niebla şeklinde çevirdiler

Bruma'nın ismi yedekler listesinde, İspanyolca'da 'sis' anlamına gelen 'Niebla' olarak verildi. Marca gazetesi konuyu, "Bruma mı, Niebla mı? En dumanlısı Barça'nın değil!" şeklinde esprili bir dil kullandı.

Sosyal medya yıkıldı

Hemen her internet sitesinde haber olan konu, sosyal medyanın da gündemindeydi. En çok konuşulanlar arasına giren Bruma hatasına, esprili yorumlar aktı. Barcelona sonrasında attığı tweeti sildi.

 
Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.