Çevik Bir'den davacıyım

21.4.2012 - 12:42

Bunlardan birisi olan dönemin Devlet Bakanı Ensarioğlu, sadece koltuktan olmadı.
Refah-Yol hükümetinin Devlet Bakanı Ensarioğlu 28 Şubat MGK kararlarının açıklanmasını, herkesin rahatça konuşması için ise yasal düzenleme istedi

Refah-Yol hükümetinin Devlet Bakanı Salim Ensarioğlu, 28 Şubat döneminde Çevik Bir tarafından hazırlanan 'Andıç'ta hedef gösterildiğini belirtirek, Çevik Bir ve 28 Şubat'ın mimarlarından davacı olacağını söyledi.

'HEDEF OLDUM'
Ensarioğlu, "Nisan ayında 'Andıç' yayınlandı. Bazı televizyonlarda ben birinci sıraya konulmuştum. Hedef gösterildim. 'Dağda çıkıp bir terörist ile görüşmüşüm' gibi bir senaryo hazırlanmış. İki ay sonra da Antalya'da trafik kazası geçirdim. O kaza da hala meçhul. Oranın valisi beni aradı; 'Bülent Ecevit bize talimat verdi. Araştırdık, biz bir şey bulamadık' dedi. Bunların hepsinin tesadüf olması mümkün değil" dedi. Ensarioğlu, DYP'den istifa etmemesi ve Kürt sorunu konusundaki duyarlılığının kendisini hedef yapmış olabileceğini kaydederek şöyle konuştu: "Müdahil olarak davaya katılacağım. Çevik Bir ve Batı Çalışma Grubu'nun hazırladığı 'Andıç'ı, Şemdin Sakık'ın kitabını delil olarak sunacağım. Başta Çevik Bir ve BÇG olmak üzere bunu hazırlayan ve destekleyen herkes hakkında davacı olacağım." Bakanlar Kurulu ve MGK kararlarının açıklanması gerektiğini kaydeden Ensarioğlu, "Herkes bildiğini ortaya dökmeli. Demirel ve Mesut Yılmaz gibi insanların konuşması için imkân sağlanmalı. Bizim gibi insanların konuşması için de yasal düzenleme gerekiyor."
 

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.