F.Bahçe'li eski futbolcudan 'şike' itirafı!..

14.2.2012 - 10:49

F.Bahçe'li eski yıldız futbolcu ve gol kralı Zafer Biryol, şike ve teşvik ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Haftalık haber dergisi Aksiyon'da Behram Kılıç'a röportaj veren efsane isim, Türkiye'de her başı sıkışanın bu işleri (şikeyi) yapmaya çalıştığını söyledi.

Türkiye'de şikenin her zaman var olduğunu vurgulayan Biryol, "Süper Lig'deki de, amatör takımdaki de... Ben şahsen teşvik priminin suç olmasına karşıyım. Teşvik primini almayan futbolcu yoktur herhâlde Türkiye'de. Şikeye Allah'a şükür hiç karışmadım. Yine Allah'a şükür hiç teklif edilmedi. Bu olaylara birilerinin dur demesi lazımdı. Savcıları kutluyorum. Bundan sonra şike çok daha az olacaktır." dedi.

Şike yapacakların, kime teklif edeceklerini bildiğinin altını çizen Zafer Biryol şöyle devam etti:

"Futbolcular da bilir kimin şike yapacağını, yöneticiler de... Şikeyi yapan oyuncu futbol hayatı boyunca her şike konusunda aranan adam olur! Daha sonra vicdan azabı olur mu bilmem ama arkadaşlarının hakkını yemekten, hesabı çok zor olur. Şunu da söylemem lazım; Türk futbolcuları arasında bir laf vardır: 'Şike yapan karısını da satar' diye (affedersiniz)."

Sürecin Türk futbolunu kötü etkilediğine işaret eden Biryol, "Ona rağmen çok güzel maçlar oluyor. Ben Türk futbolunun her geçen sene çok daha iyiye gittiğini düşünüyorum. Bu gidiş çok daha hızlı olmalıydı ancak yöneticiler işi yavaşlatıyor. Bu kadar paranın olduğu bir ligden her sene Avrupa kupalarında ses getirecek takımlar çıkmalıydı. Ancak kötü yönetimler buna engel oluyor." ifadelerini kullandı. 

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.