İşte İsrail'in dehşet Huzaa katliamı

1.8.2014 - 23:42

Huzaa’da katliam

İsrail’in dün gece boşalttığı Han Yunus’a bağlı Huzaa semtinde birçok evde İsrail askerleri tarafından yakın mesafede kafasına ateş edilerek katledilen Filistinlilerin cesetleri bulundu. Al Jazeera ekibi evlerdeki korkunç manzarayı canlı yayınla dünyaya duyurdu...

 

Burada yaşayan ailelerin çoğu bombalamaların başlaması üzerine Gazze’nin iç bölgelerinde okul ve benzeri binalara sığındı. Kalanlara ne olduğu ise İsrail askerleri bölgeden çekildikten sonra ortaya çıktı.

Yıkılan binaların enkazında akraba ve yakınlarını arayan Filistinliler bazı evlerden kötü kokuların gelmesi üzerine buralara girdi. Al Jazeera ekibinin de girdiği evlerdeki manzara tam anlamıyla korkunç. Banyo ve odalar yakın mesafeden kafalarına ateş edilerek katledilen Filistinlilerle dolu.

Uzun süre önce öldürülen sivillerin cesetleri çürümüş. Semtte evlerine dönen birçok kişi aynı durumun başka evlerde de bulunduğunu söyledi. Fakat sınırda bulunan İsrail keskin nişancıları Al Jazeera ekibinin buralara girmesine imkan vermedi.

Bugün sabah saatlerinde çekilen bu görüntülerin ardından İsrail ordusu bu bölgeye tekrar saldırdı. Evlerinin durumunu göremeyen sivil Filistinliler bölgeyi tekrar terk etmek zorunda kaldı.

Öldürülen birçok Filistinlinin cesedi ya enkazın altında olduğu için veya girilmesi imkansız noktalarda olduğu için hâlâ kaldırılmayı bekliyor.

İsrail ateşkesi bozdu

İsrail'in Refah kentine düzenlediği saldırıyla ateşkesi bozmasından bu yana yapılan saldırılarda en az 30 Filistinli öldürüldü. İsrail ise kendi bozduğu ateşkeste Hamas'ı suçlarken ateşkesin bittiğini BM'ye bildirdiğini açıkladı.

Kaynak: Al Jazeera

 

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

 

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.