BAKKALA VERDİĞİ PARA SAHTE ÇIKINCA CANINDAN OLDU

26.5.2011 - 11:30

FATİH KEÇE - EJDER DİNLER
ADANA
Ölen kişinin yaralanan oğlu da hayati tehlikeyi atlatamadı. Edinilen bilgiye göre olay, merkez Seyhan ilçesi Havuzlubahçe Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre asker uğurlamasında eğlenen 45 yaşındaki Ali Tayakısı, mahallede bulunan bakkal dükkanına gidip soda aldı.
Bakkal Ahmet A. (27), verdiği 20 TL'nin sahte olduğunu fark edince eğlencenin yapıldığı yere giderek Tayakısı'na küfretti. Tayakısı bunun üzerine dükkana dönerek, "Neden küfrediyorsun? Bu parayı ben basmadım, bana da başkaları verdi. Paranın sahte olduğunu bilmiyordum" dedi. Tekrar küfreden Ahmet A., kavga ettiği Ali Tayakısı ve oğlu Can Tayakısı'nı (23) döner bıçağıyla kovalamaya başladı. Ahmet A., ara sokakta yakaladığı baba ve oğlunu vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakla yaraladı.
Ambulansla hastaneye götürülen ve şeker hastası olduğu bildirilen Ali Tayakısı kurtarılamadı. Kafasından ve vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan oğlunun ise hayati tehlikeyi atlatamadığı bildirildi.
Zanlı Ahmet A. ise Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından yakalandı.
Tayakısı'nın cenazesi Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırılırken, ağabey Ahmet Tayakısı (57) kardeşinin bir hiç uğruna öldüğünü belirterek, "Sahte para verdiği gerekçesiyle bakkal tarafından öldürülmüş. Sanki bu parayı kardeşim bastı. Ona da başkası bu parayı vermiş" diyerek tepki gösterdi.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.