İŞTE ENÇOK İZLENEN DİZİLER...

İŞTE ENÇOK İZLENEN DİZİLER...
4.1.2009 - 00:16

2008 yılına damga vuran ilk 10 dizi listesinde hangileri bulunuyor. İşte 2008'in en çok izlenen dizileri.
1- 2008 yılına damgasını vuran dizi kuşkusuz Reşat Nuri Güntekin'in aynı adlı romanından televizyona uyarlanan Yaprak Dökümü... Halil Ergün, Güven Hokna, Bennu Yıldırımlar, Deniz Çakır, Gökçe Bahadır, Fahriye Evcen, Tolga Karel gibi isimleri kadrosunda barından Yaprak Dökümü, reyting rekortmeni olması ile biliniyor. Yaprak Dökümü, elde ettiği reyting başarısıyla 2008 yılının en çok izlenin dizisi oldu...
2- Televizyon ekranlarının en çok izlenen, hakkında en çok yorum yapılan dizilerinden birisi Kurtlar Vadisi Pusu. Necati Şaşmaz'ın canlandırdığı Polat Alemdar, Memati'yi oynayan Gürkan Uygur, Abdülhey'i canlandıran Kenan Çoban, Halo Ağa Sönmez Atasoy dillerden düşmüyor. Dizinin oyuncu kadrosundaki isimler de oldukça dikkat çekici. Sema Şimşek, Musa Uzunlar, Mustafa Üstündağ, Hüseyin Avni Danyal, Zafer Algöz, Sema Öztürk, Ragıp Savaş, Didem Taslan, Neco ve Can Gürzap gibi çok önemli isimleri bir arada bulunduran Kurtlar Vadisi Pusu'da Mustafa Üstündağ'ın canlandırdığı Muro, bir fenomen oldu...
3- Oktay Kaynarca'nın Kurtlar Vadisi'ndeki Çakır rolünden sonra ekranlarda en çok beğenilen karakteri Yavuz, Adanalı bir başkomiser. Polisiye aksiyon türündeki Adanalı dizisi, atv'de ekrana geldiğinden bu yana reyting listesinin tepesinde yer alıyor. Adanalı dizisi 2008'in en çok izlenen dizileri sıralamasına da girmeyi başararak, 3. oldu. Selin Demiratar ile Sıla dizisinden televizyon izleyicilerinin yakından tanıdığı Mehmet Akif Alakurt da Oktay Kaynarca ile birlikte başrolü paylaşıyor. 
4-Önceki sezon en çok konuşulan dizilerden olan Binbir Gece, bu sezon senaryosu konusunda çeşitli eleştiriler alsa da yoluna devam ediyor. Halit Ergen, Bergüzar Korel, Ceyda Düvenci ve Tardu Flordun gibi isimleri bir araya getiren Binbir Gece, 2008'in en çok izlenen dizileri arasında 4. sırada yer alıyor.
5-Kanal D'nin iddialı ve reytinglerde üst sıralarda yer alan dizisi Arka Sokaklar, 2008'in en çok izlenen 5. dizisi oldu. Polisiye-macera türündeki Arka Sokaklar'ın kadrosunda Zafer Ergin, Gamze Özçelik, Şevket Çoruh, Özgür Ozan ve Uğur Pektaş gibi değerli isimler bulunuyor.
6-Tuba Büyüküstün'ü büyük bir üne kavuşturan Tomris Giritlioğlu'nun sahibi olduğu Sis Yapım'ın projesi olan Asi'de Antakya'daki bir aşk öyküsü işleniyor. Giritlioğlu, bu diziyi kendisinden Antakya doğumlu olan ve yargıçlık yapan babasının istediğini, vefat eden babasının anısını yaşatmak için bu diziyi yaptığını anlatmıştı. Asi dizisi 2008'in en çok izlenen dizileri arasında 6. sırada kendisine yer buldu. 
8-Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Nebahat Çehre, Selçuk Yöntem gibi önemli isimleri bir araya getiren Aşk-ı Memnu dizisi yıllar önce TRT ekranlarının ilk dizisi olarak izleyici ile buluşmuş ve Müjde Ar bu dizi sayesinde ünlenmişti. Kanal D'nin yıllar sonra ekrana getirdiği yeni Aşk-ı Memnu da en çok izlenen diziler listesinin 7. sırasında yer aldı.
9-Listenin 9. sırasında Samanyolu TV'yi reytinglerde üst sıralara sıçratan Tek Türkiye dizisi yer alıyor. Genç oyuncuların yer aldığı dizi terör konusunu işliyor 
10-Listenin 10. sırasında atv'de ekrana gelen Elveda Rumeli dizisi bulunuyor. Erdal Özyağcılar, Şebnem Sönmez, Gülçin Santırcıoğlu, Berrak Tüzünataç ve Tolgahan Sayışman gibi önemli isimlerin yer aldığı dizi 1900'lü yılların başında Makedonya'da yaşayan Türklerin hayatları ve başlarına gelenleri anlatıyor.

 

Haberin Fotoğrafları
İŞTE ENÇOK İZLENEN DİZİLER... İŞTE ENÇOK İZLENEN DİZİLER... İŞTE ENÇOK İZLENEN DİZİLER... İŞTE ENÇOK İZLENEN DİZİLER...
Haberin fotoğrafları için tıklayınız
MEDYA HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;