İŞTE BOEİNG'İN SÜPER UÇAĞI!..

23.2.2011 - 02:16

Boeing, geniş gövdeli uçak segmentinde havayolu şirketlerine en düşük işletme maliyetini sunacak. Gelişmiş çevre performansına sahip yeni modeli 747-8 Intercontinental'i, havacılık dünyasının beğenisine sundu.
Boeing 747‘nin eski serilerine göre daha sessiz uçuyor ve daha fazla yakıt tasarrufu sağlıyor. 2010 yılından beri uçuş denemeleri yapılan yeni Boeing 747-8 için Mayıs ayından itibaren kısa mesafeli yolcu taşımacılığı başlayacak. 
Boeing 747-8 Intercontinental, önceki versiyonu 747-400 modeline oranla yüzde 12 daha düşük bir değerle, geniş yolcu uçakları arasında en düşük koltuk/mil maliyetini sunacak. Yeni uçak, 747-400'e göre, yolcu başına yüzde 16 daha az yakıt tüketip, yüzde 16 daha düşük karbon salınımına sebep olurken, yüzde 30 daha sessiz uçacak. 747-8 Intercontinental, tıpkı 787 Dreamliner'da olduğu gibi, yolculara daha ferah ve konforlu bir yolculuk sağlayacak yenilikçi bir kabine sahip olacak. 

Geçen hafta ilk kez dünya kamuoyuna tanıtılan uçak, güneşin doğuşunu simgeleyen kırmızı-turuncu renkli bir tasarımla boyandı. Sadece ilk 747-8 Intercontinental'de uygulanan bu tasarım, Boeing'in standart mavi tasarımından belirgin bir şekilde farklılık gösteriyor. Bu yeni renkler, farklı kültürlerde bolluk ve iyi şans gibi kavramları simgelediğinden, Boeing'in, birçok önemli müşterisine saygısının da bir ifadesi olarak değerlendiriliyor. 
HABERVİTRİNİ
İŞTE O SÜPER UÇAK

Haberin Fotoğrafları
Haberin fotoğrafları için tıklayınız
Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.