İŞTE FUHUŞ OPERASYONUNDAKİ ÜNLÜ MANKENLERİN İSİMLERİ!..

İŞTE FUHUŞ OPERASYONUNDAKİ ÜNLÜ MANKENLERİN İSİMLERİ!..
8.1.2011 - 02:19

Ahlak Büro Amirliği’nin düzenlediği operasyon bugün saat 05.00 sıralarında başlatıldı. Operasyona, Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı birimlerde çalışan 200 polis katıldı. Daha önceden belirlenen 60 yere eş zamanlı yapılan baskınlarda 25’i kadın pazarlayan 27’si de para karşılığı fuhuş yapan olmak üzere toplam 52 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan kadın satıcıları ve fuhuş yaptırılan kadınlar, Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne götürülerek sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilerek sorguya alındılar. Fuhuş çetesinin yönetim kadrosunda Dinçer D.’nin yardımcılığını yapan Dilek E., Nilgün D., Nazmi M., Hakan K. Caner Ç., Cihan G.’nin gözaltına alınanlar arasında bulunduğu öğrenildi.

ÜNLÜ İSİMLER VAR

Fuhuş operasyonunda gözaltına alınanlar arasında manken Didem E.’nin yanı sıra bir müzik kanalında daha önceden DJ’lik yapan Aslı Egemen K., fotomodel Ebru Ş, Rabia K., Pervin K., Hatice P.’nin bulunduğu öğrenildi.

Öte yandan operasyon sırasında erkeklerle fuhuş yaptıkları iddiasıyla ilgili gözaltına alınan Eda takma isimli Hanife Y.’nin geçen Haziran’da evine yapılan baskında bayılıp hastaneye kaldırılmasıyla gündeme geldiği belirtildi.

Hanife Y. o zaman "İlk defa fuhuş yapmaya kalktım yakalandım" demişti. Polis zanlılarla ilgili yaptığı telefon konuşmalarında liderliğini Dinçer D.’nin yaptığı şebekenin işadamlarına oldukça yüksek fiyatlarla kadın pazarladığını ortaya çıkardı.

Telefon konuşmalarında müşterileri ile sıkı bir pazarlık sonucu anlaştığı öğrenilen Dinçer D.’nin geceliği 2 bin liradan 10 bin liraya kadar değişen fiyatlarda 5 yıldızlı otellere kadın gönderdiği belirtildi.

MÜŞTERİ LİSTESİ İNCELENİYOR

Ahlak ve Kumar Büro Amirliği yetkilileri, bastıkları lüks evlerde yaptıkları aramalarda şebekenin müşteri listesini de ele geçirdi. Fuhuş çetesinin düzenli olarak kayıt tutarak kime kaç paradan hangi kadının gönderildiğini ajandalara kayıt ettiği öğrenildi.

Polis ünlü işadamlarının da bulunduğu bu listenin incelendiğini, gerektiği takdirde bu kişilerin ifadelerine başvurulabileceğini söyledi. Yetkililer şebeke elemanları ile sorgulamanın sürdüğünü belirttiler. 

MENAJERİNDEN AÇIKLAMA VAR

İstanbul’da eşzamanlı düzenlenen fuhuş operasyonunda gözaltına alınanlardan biri olan sunucu ve şarkıcı Aslı Egemen K’nin menajeri Murat Yangazoğlu’ndan açıklama geldi…
Magazinkolik.com’un özel haberine göre yaklaşık 2 yıldır Aslı Egemen K’nin menajerliğini yapan Murat Yangazoğlu, sanatçısının şuanda İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde ifade verdiğini ve olayın şöyle gerçekleştiğini söyledi;

“-Aslı Hanım son klibinde Shopping TV’den VJ arkadaşı olan H.K adlı erkek oyuncuyla birlikte oynamıştı… İşte H.K bu operasyon sırasında telefon dinlemesine takılmış ve listesinde bulunan herkesi ifade vermek üzere emniyete davet etmişler.. Aslı Hanım’da bu amaçla ifade vermeye davet edilmiş. Kendisi şuanda ifade vermektedir. Sanıyorum ifadesi biter bitmez salıverilecektir…”

D.E.: Hiçbirini tanımıyorum

Operasyonda gözaltına alınan D. E., ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı. E., “Şaşkınım. Şu düştüğüm duruma bakın. Bana 50 tane isim saydılar, hiçbirini tanımıyorum. D. D. teknik takibe alınmış. Kendisini tanımıyorum ama birkaç telefon görüşmesinde benim adımdan da söz etmiş. Üstelik bütün bunlar ben yurtdışındayken olmuş. Adımı bu operasyona karıştıranlardan davacı olacağım” dedi. Bu arada adı gözaltına alınanlar arasında geçen E.Ş. de evinde olduğunu söyleyerek, “Beni ne kimse gelip gözaltına aldı, ne bir yere gittim. Benim adımın geçtiğini söylüyorlar. Yazık günahtır bu nasıl iştir. Avukatım bu tür haberleri çıkaranlara dava açacak” diye konuştu.

Onu başkasına göndermeyin nikâhıma alacağım

FUHUŞ operasyonuyla ilgili ilginç detaylar da öğrenildi. Teknik takibe takılan çete üyesi-müşteri görüşmelerinde, bazı müşterilerin, para karşılığı birlikte oldukları kadınlara daha sonra gönüllerini kaptırdıkları ve evlenme teklif ettikleri anlaşıldı. Müşterilerin, bu kadınların başka müşterilere gönderilmemesi karşılığında çeteye ekstra paralar ödediği iddia edildi. Bir müşteri, cep telefonundan aradığı çete üyesine, “Onu nikahıma alacağım. Başkasına göndermeyin” diye ricada bulundu.
Çete üyeleri arasında bulunan kadınların da hem müşteri ayarladıkları, hem de cinsel ilişkiye girdikleri belirtildi.

Manken D. E., fuhuş iddiasından serbest bırakıldı

İstanbul genelinde gerçekleştirilen fuhuş operasyonunda gözaltına alınan 21 şüpheliden, aralarında manken D. E'nin de bulunduğu 6 kişi serbest bırakıldı.
Gözaltındaki şüphelilerden 6'sı, sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Bahçelievler'de bulunan Lepra Deri ve Zührevi Hastalıkları Hastanesi'ne getirildi. E.'nin de aralarında bulunduğu 6 kişi hastane girişinde yüzlerini saklarken, gülüşmeleri dikkat çekti. Şahıslar, sağlık kontrolü işlemlerinin tamamlanmasının ardından serbest bırakıldı. Grup, arka kapıya yanaşan bir araca binerek hastaneden ayrıldı.

Haberin Fotoğrafları
Haberin fotoğrafları için tıklayınız
MAGAZİN HABERLERİ
Yorumları Oku (0)
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
  Hakkımızda/Künye
  • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
  • Kuruluş : 21 Mart 2001
  • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
  • Editörler
  • Melek Baritoğlu
  ; ;