Süleyman Soylu'dan AYDIN DOĞAN itirafı

13.5.2015 - 11:06

AK Parti Milletvekili adayı Süleyman Soylu DP'nin başında iken Doğan Grubunun partisini Abdüllatif Şener'e bırakmasını istediğini açıkladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Adayı Süleyman Soylu Demokrat Parti Genel Başkanlığı'nı bırakacağı zaman Doğan Grubu'nun kendisinden partiyi Abdüllatif Şener'e teslim etmesini istediğini söyledi.

Kanal A'da yayımlanan Türkiye'nin Seçimi programında Fatin Dağıstanlı'nın ve Gazeteci-Yazar Talat Atilla'nın konuğu olan Süleyman Soylu, Demokrat Parti Genel Başkanlığını bırakırken Doğan Grubu'nun kendisinden partiyi Abdüllatif Şener'e teslim etmesini istediğini açıkladı.

İşte Süleyman Soylu'nun konuşmasından o bölüm:

"Ben burada tarihi bir açıklama daha yapayım mı? Demokrat Parti Genel Başkanlığı'nı bırakacağım zaman o grup benden partiyi Abdüllatif Şener'e teslim etmemi istedi. Şimdi bu işi bırakacak bir adam olmama rağmen 'eğer böyle bir şey olursa bu işi devam ettiririm' dedim. Bunu bana gazetecileri aracılığı ile söylediler. Bu insanlar şu an mesleklerine devam ediyorlar. Bu isim bana da yakınlığı olan sevdiğim bir insan. Bu yüzden ismini söylemem ama bunu arzu ettiler ve bunu istediler. Bunların hesapları bambaşkaydı. Yani çok zorlarlarsa onun da ötesini paylaşacağım. Daha ötesi var hepsi peyder pey. Bunların siyaseti dizayn etme çabaları bugünün işi değildir. Bütün bunları görünce Selahattin Demirtaş meselesini çok rahat okuyorum."

 
Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.