Çiftlikte korkutan yangın

27.12.2012 - 00:31

Yangın sonucu bir biçerdöver, 1 balya makinesi ve 6 bin saman balyası yanarken, çiftlikteki 200’e yakın büyükbaş hayvan ise şans eseri telef olmaktan kurtarıldı.
Edinilen bilgiye göre, ilçeye bağlı Emen beldesinde gündüz saatlerinde Hasan Hüseyin Çayır’a ait hayvan besi çiftliğinde yangın çıktı. Yangına Emen beldesinin yanısıra çevre beldelerden de gelen çok sayıda itfaiye aracı müdahale etti. Yangının bir türlü kontrol altına alınamaması üzerine Beyşehir Belediyesi’nden de iş makinesi ve kamyon istendi. Yangın mahalline ulaşan iş makineleri, yanan saman balyalarını kamyonlara yükleyerek 200’e yakın büyükbaş hayvanın bulunduğu çiftlikten uzak noktalara boşalttı. Yangın akşam saatlerinde kontrol altına alınırken, bir biçerdöver, bir balya makinesi ile 6 bin saman balyasının kullanılamaz hale geldiği belirtildi.
Yangın söndürme çalışmalarını takip eden Emen Belde Belediye Başkanı Osman Demir, yaptığı açıklamada, yangının çıkış nedeninin henüz bilinmediğini ancak bölgede yapılan kaynak çalışmalarından kaynaklandığının tahmin edildiğini söyledi. Yangın sonucu zararın 150 bin liraya ulaşabileceğinin tahmin edildiği belirtildi. Bu arada, büyükbaş hayvanların açık besi çiftliği olması nedeniyle yükselen dumanlardan fazla etkilenmediği bildirilirken, söndürme çalışmaları nedeniyle ilgilenilemeyen büyükbaş hayvanlara çalışanlar akşam saatlerinde yem takviyesi yaptı.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.