SEVGİLİLER GÜNÜ'NDE EN ANLAMLI HEDİYE

13.2.2007 - 17:19

FATİH HAYTA
İZMİR- İzmirli böbrek hastası Hülya Sıga'ya en anlamlı Sevgililer Günü hediyesi, 12 yıllık eşi Ertan Sıga'dan geldi. Böbrek yetmezliği nedeniyle diyalize bağlı yaşayan Sıga, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde eşinden alınarak kendisine nakledilecek böbrekle hayata yeniden bağlanacak.


20 yıldır börek yetmezliği bulunan İzmirli ev hanımı Hülya Sıga'ya, 1990 yılında ablasından alınan böbrek nakledildi. 16 yıl boyunca kullandığı böbreğin iflas etmesi sonucu son 1 yıldır diyalize bağlı yaşayan Hülya Sıga, 14 Şubat Sevgililer Günü'nde eşi Ertan Sıga'dan nakledilecek böbrekle yeniden yaşam bulacak. 37 yaşındaki Sıga, İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Organ Nakli Merkezi'nde yarın gerçekleşecek ameliyatla en anlamlı Sevgililer Günü hediyesini alacağını söyledi.

 Bu nedenle çok mutlu olduğunu belirten Hülya Sıga, "Doktorlarımız ikinci kez böbrek nakli olmam gerektiğini söylediğinde eşim hiç tereddüt etmeden bir böbreğini bana vereceğini söyledi. Nakil gününün 14 Şubat Sevgililer Günü'ne gelmesi bizi biraz daha heyecanlandırdı. Sevgililer Günü'nün en anlamlı hediyesi oldu. Eşimin sayesinde yeniden sağlığıma kavuşacağım" dedi.


Eşine böbreğini veren Ertan Sıga ise, "Evlenirken imza atmadan şahitler huzurunda, iyi günde kötü günde, hastalıkta sağlıkta birbirinizin yanında olacak mısınız diye sorulur? Ben bunun büyük bir anlam taşıdığını düşünüyorum. Bir an bile düşünmeden eşime böbreğimi verdim. Eşimi çok seviyorum. Böbreğimin 14 Şubat Sevgililer Günü'ne denk gelmesi ise, eşime belki vereceğim pırlantadan daha değerli olacak" diye konuştu.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.