"Milli Eğitim Müdürü elimi tuttu, popomu elledi"

7.6.2012 - 12:35

İstanbul’da Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görev yapan iki genç kız, Fatih Milli Eğitim Müdürü Şeref Çalışır’ın kendilerine elle ve sözlü tacizde bulunduğunu iddia ederek şikayetçi olunca evli ve üç çocuk babası Çalışır tutuklandı.

İstanbul’da Kız Yetiştirme Yurdu’nda büyüdükten sonra Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde memur olarak çalışmaya başlayan Ç.A. (23) ve J.Y. (20) 2011 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na isimsiz bir dilekçe göndererek kurumun müdürü Şeref Çalışır tarafından elle ve sözlü tacize uğradıklarını belirterek şikayetçi oldu.

Önce yaşlı sekreterini değişti

Savcılığın talimatıyla şikayetçi iki mağdurun ifadesine başvuruldu. “Müşteki mağdur” sıfatıyla ifade veren Ç.A. üç yıldır Fatih Milli Eğitim Müdürlüğü’nde görev yaptığını belirterek 2011’in Nisan ayında bir gün evrak imzalatmak üzere müdürün odasına gittiğini söyleyerek taciz olayını şöyle anlattı:

“Müdür bana hitaben ‘Tatlı kız, seninle çalışmak istiyorum’ diyerek beni özel kalemi yapmak istediğini söyledi. Ben istemediğimi söyledim. Devam eden günlerde odasına gittiğimde ‘Seni buraya alacağım. Özel kalemim ol. Senin telefon numaran da bende yok. Hafta sonu müsait misin?’ dedi. Nedenini sorduğumda dışarda buluşup bu konuları konuşuruz’ dedi. Kuruma yeni atanan J.Y. isimli kadın da sekreter B.K. ile beraber Şeref Çalışır’ın sekreteri olarak çalışmaya başladı. J.Y. ile birlikte sekreter olarak çalışmaya başladık.

‘Utandım, kimseye söyleyemedim’

Beni taciz etti ancak utancımdan kimseye birşey söyleyemedim. Kurum içinde yaptığım araştırmada müdür Şeref Çalışır‘ın güzel bulduğu kızlara bu tip tacizlerde bulunduğunu öğrendim” dedi. Ç.A., müdür Çalışır’ın aynı kurumda çalışan G.Ç. ile D.B.’ye de tacizde bulunduğunu öğrendiğini söyledi. Ç.A., bir başka gün de yine odasına girdiği Şeref Çalışır’ın bir anda poposuna ellemesi üzerine tepki göstererek odadan çıktığını belirtti. Soruşturmanın devamında evli ve üç çocuk babası Şeref Çalışır, savcılığın talimatıyla hakkındaki suçlamalar nedeniyle gözaltına alındı. 4 Haziran’da gözaltına alınan Çalışır, dört kadın çalışanı taciz ettiği iddiasıyla çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Çalışır savcılıktaki ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek iddiaların komplo olduğunu söyledi.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.