Güntekin Onay: Quaresma hayal kırıklığı yarattı

22.9.2015 - 14:23

Vatan gazetesi yazarı Güntekin Onay, bugünkü köşe yazısında 1-1 sona eren Gençlerbirliği-Beşiktaş mücadelesini değerlendirirken, Quaresma'nın hayal kırıklığı yarattığını söyledi.

İşte o yazının bir kısmı:

Beşiktaş, Ankara’ 19 Mayıs Stadı’nda santrfor Gomez, arkasında Gökhan Töre-Quaresma-Olcay üçlüsü, merkezde ise Sosa-Atiba ile başladı..

Kağıt üzerinde son derece ofansif gözüken bu kadro ilk yarı hiç pozisyon üretemedi. Son derece tutuk ve durgun bir Beşiktaş izledik.

HAYAL KIRIKLIĞI YARATTI

İlk yarı iyi oynayan oyuncu hemen hemen yoktu. Ancak özellikle Quaresma, vücut dili ve fiziksel durumu ile hayâl kırıklığı yarattı. Sol kanada geçtikten sonra biraz daha aktif görünse de yeterli olmadı. 2. yarıda kötü oynayan Olcay Şahan-Quaresma yerine Cenk Tosun ve Necip Uysal hamleleriyle daha baskılı ve enerjik bir takıma dönüştü Beşiktaş.

G.Birliği'ni daha direkt ve hızlı oynayarak iyice geriye itti. Daha iyi pres yaptı kanatları daha iyi kullandı.

Özellikle Cenk Tosun, G.Birliği savunmasının dengesini bozdu. Nitekim Cenk’in ortasında Gökhan Töre ile gelen gol kalan 20 dakika için siyah-beyazlılarıı 3 puan için oldukça umutlandırdı.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Hasan Birp�nar
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.