Ece Su böyle ölüme gitti

20.3.2014 - 21:06

Sirkeci'de, 15 Mart günü araba vapuruna binerken denize düşen 5 yaşındaki Ece Su Yılmaz ve ailesinin içinde bulunduğu otomobilin o anki görüntüleri ortaya çıktı. 'Sadabat' adlı vapurun kapak üstü kamerasından çekilen görüntülerde, araçların vapura bindiği görülüyor. Daha sonra araba vapurunun kapağının üzerinde bir görevli görülüyor. Görevli sağa sola bakıyor ve vapur hareket ediyor. 6 saniye sonra, Ece Su Yılmaz'ın annesinin kullandığı kırmızı renkli otomobil ekranda görünüyor. Araç, iskele ile vapur arasındaki mesafe açılmasına rağmen 2 saniye içinde araba vapuruna girmeyi başarıyor. Ancak araç kapağın üstünde kalıyor. 4 saniye sonra da otomobil geri geri kaymaya başlıyor. 12 saniye sonra da vapur duruyor. Vapur geri manevra yapmaya başlayınca da, askıda kalan otomobil geri geri kayarak saniyeler içinde suya gömülüyor. Araç tam vapurdan düşerken, sürücünün kapısının açıldığı dikkat çekiyor. Bu sırada, vapurda bulunan vatandaşlar da aracın battığı yere doğru can simitleri atıyor. Bazı vatandaşlar da araçtakileri kurtarmak için denize atlıyor.

MAHKEME REDDETTİ

Öte yandan, kazaya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, kaptan Erkan Atalay İm ile gemi personelleri Özay Yaşar ve Levent Dönmez çıkarıldıkları Nöbetçi İstanbul 30. Sulh Ceza Mahkemesi tarafından 16 Mart Pazar günü serbest bırakılmıştı. Soruşturma dosyasına giren görüntüleri ve şüpheli ifadelerini inceleyen Cumhuriyet Savcısı İbrahim Çiçek, vapur kaptanı Erkan Atalay İm'in de aralarında bulunduğu üç şüphelinin serbest bırakılmasına itiraz etti. İtirazı değerlendiren İstanbul 48. Asliye Ceza Mahkemesi, İstanbul 30. Sulh Ceza Mahkemesi'nin kararının usûl ve yasaya uygun olduğu, kararda değişiklik yapılmasını gerektirir bir neden görülmediği gerekçeleriyle bugün reddetti.
Serpil KIRKESER / İstanbul DHA

Bu video Adobe Flash Player'ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

 

 

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.