DTP'Lİ SADAK'TAN PKK'YA İSYAN!. ÖZRÜN NEYE YARAR?

25.9.2011 - 12:36

Saldırı sonrası PKK'nın yaptığı, "Özür dileriz.Polis sandık ama kızlar çıktı.Yanlışlıkla oldu" açıklamasına BDP'nin Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak tepki gösterdi.Sadak, "sizin özrünüz ailelerinin acısını dindirmiyor"dedi.
PKK’NIN dört genç kadını öldürmesine BDP’den en sert tepkiyi Siirt Belediye Başkanı Sadak verdi.
PKK’nın Siirt’te düzenlediği saldırıda dört genç kadının yaşamlarını yitirmelerine BDP çevrelerinden en sert tepkiyi Belediye Başkanı Selim Sadak gösterdi. Sadak, olayın ardından “Yanlışlıkla vurduk. Özür dileriz” açıklaması yapan PKK’ya “Özür dilemek erdemdir, kabul. Ama bu ailelerin acısını hafifletmiyor ki. O kızlarımızın tek suçu özgürce dışarıda yemek yemek istemeleriydi” dedi. Sadak, PKK’nın ve devletin silahları susturmasını, BDP’nin meclise dönmesini ve KCK operasyonlarına son verilmesini istedi.

Taraf’a konuşan Selim Sadak, son zamanlarda yaşanan olayların yürekleri dağladığını vurguladı. Asker, PKK'lı, polis hiç kimsenin ölmemesi için yıllardır mücadele ettiklerini belirten Sadak sivil ölümlerinin ise acıyı kat kat arttırdığını söyledi. Siirt’te dört kadının yaşamını yitirdiği olaya dikkat çeken Sadak şunları söyledi: “PKK bu olayın ardından kısa sürede açıklama yapıp özür diledi.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.