Kafkas, 'Bu ülkeden de insanından da ümidi kestim'

1.12.2014 - 22:36

90 dakikayı değerlendiren Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, ilk yarıda savunma anlamında iyi olduklarını, pozisyon vermediklerini, hızlı hücumlarda da bir kaç pozisyon yakaladıklarını söyledi. İkinci yarıda baskılı oynamaya çalıştıklarını, ancak oyun hakimiyeti ellerindeyken 2 gol yediklerini belirten Kafkas, "Gollerden sonra Beşiktaş'a geçti kontrol. O 10 dakikalık bölümde Beşiktaş farkı artırabilirdi. Sonra kontrolü tekrar ele aldık. Golü bulduk, goller de bulabilirdik" dedi.

Ön bölgede oyunu taşıyabilecek oyuncularının sakat olmasının sıkıntısını yaşadıklarını ifade eden Kafkas, bundan sonra daha denk takımlarla oynayacaklarını söyledi. Ligin ilk yarısında 15 puanın altına düşmemeleri gerektiğini, aksi halde işlerinin zor olduğunu belirten Kafkas, devre arasında takviyelerle istenilen seviyeye geleceklerini kaydetti.

ÜLKEDEN DE ÜLKE İNSANINDAN DA ÜMİDİ KESTİM

Kafkas, Eskişehirspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ın, Fenerbahçe maçından sonra yaptığı, "Türk futbolundan yavaş yavaş kopuyorum" açıklamasının hatırlatılması üzerine sert ifadeler kullandı. Düşüncede dürüst bir insan olduğunu vurgulayan Kafkas, şöyle dedi: "Ben daha genel söylüyorum. Ben, ülkeden de ülkenin insanından da ümidi kestim. Çok net söylüyorum; Hiç kimse futbolun gelişmesi ve ilerlemesi için gayret sarfetmiyor. Kendi çıkarları ve menfaatleri için çalışıyor. Türkiye'de insanların kişiliğine, doğruluğuna, dürüstlüğüne saygı gösterilmiyor. Parasına, gücüne gösteriliyor. Gerçekten insanlar kendi çıkarlarını ve menfaatlerini bir yere bırakıp doğru işler yaparlarsa, yanlışı savunmazlarsa bu ülkenin futbolu düzelir. Biz hep yanlışın peşideyiz. Yanlışı savunur mu bir insan?"

KAVGA, KAOS, KAN VAR

Bir şeyleri düzeltmek için radikal kararlar almak gerektiğine işaret eden Kafkas, "Ancak bu düzen ve sistem radikal kararlar alabilecek bir düzen değil. Bence Ertuğrul hafif konuşmuş. İnsanlar başka taraflara gitmeye başladı. Namuslu insanlar kaçmaya başladılar. Gelecek nesillere temiz, doğru, dürüst bir şeyler bırakmak lazım. Kavga, kaos ve kan var. Başka bir şey yok. Benim için önemli olan Türk futbolunun ilerlemesi ve gelişmesi. Umarım bizden sonraki nesil daha iyi şeyler yapar, daha iyiye gider" dedi. Hakem hatalarıyla ilgili soru üzerine de Kafkas, "Genelde sorun hakemin hata yapıp yapmaması değil. Niyet önemli. Niyeti de okuyabiliriz. 30 yıldır bu işin içindeyim. Niyet önemli olan" ifadelerini kullandı.

BEYİN GÜCÜNE İTİBAR EDİLMİYOR

Genç oynucu gelişimine yatırım yapılmadığı için Türk futolunun kalitesinin yerlerde olduğunu söyleyen Kafkas, "Dünyadaki en değerli şey beyin gücü. O da kıt bulunan bir şey. Fakat Türkiye'de bilgiye, beyin gücüne itibar gösterilmiyor. Başka bir düzen var. Bu düzenin içinde insanlar geliyor gediyor. İlkeleri ve prensipleri koymak lazım. Bir model şekilde oyuncu yetiştirmek lazım. Ama benim ne ifade ettiğimin hiçbir şekilde önemi yok Türkiye'de. Bir çok insan da bana gülüyor" diye konuştu.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   ihlas haber ajansı
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.