DOĞU'DA SICAKLIK -19 DERECEYE DÜŞTÜ

4.1.2011 - 14:14

AHMET AKBUĞA
ERZURUM

Orta Akdeniz üzerinden gelen yüksek basınç sisteminin etkisi altında bulunan Doğu Anadolu Bölgesinde soğuk hava hüküm sürüyor. Kar yağışının ardından etkili olan buzlanma ve don olayı ulaşımı olumsuz yönde etkiliyor. Bölgede Muş'ta 8, Bingöl'de 5 olmak üzere toplam 13 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor. İl Özel İdare Müdürlüğüne bağlı ekipler, kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
Kent merkezlerinde de etkili olan soğuk hava hayatı olumsuz etkiliyor. Kar kalınlıkları Ardahan şehir merkezinde 5, Erzurum'da 3 santimetre olarak ölçüldü. Palandöken Kayak Merkezi'nde ise kar kalınlığının 30 santimetre olduğu kaydedildi.
Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bölgede gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 19 dereceyle Erzurum'da ölçüldü. Bölgedeki diğer illerde ise en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Erzincan'da 5, Kars'ta 16, Ağrı'da 9, Ardahan'da 28, Bayburt'ta 10 ve Iğdır'da 7 derece.

Yorumları Oku
Yorum Yaz
Gönderilen yorumlardan sadece yorum sahibi sorumludur. Yasal yaptırımlar nedeniyle yorum sahiplerinin IP adresleri kaydedilmektedir. Lütfen gönderdiğiniz yorumların içeriklerine dikkat ediniz.
  Daha Fazlasını Görmek için Tıklayınız
   Hakkımızda/Künye
   • Sahibi : İntervizyon Prodüksüyon Organizasyon San.Tic.Ltd.Şti.
   • Kuruluş : 21 Mart 2001
   • Genel Yayın Yönetmeni :Metin ÖZER
   • Editörler
   • Necmi Kurucu
   • Melek Baritoğlu
   2002’den Gümüze Kesintisiz Yayın.
   Haber Vitrini’nde yayınlanan her türlü yazı ve haber kaynak belirtilmeden kullanılamaz.